View Single Post
Stary 29-08-2012, 17:34   #763
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam
Przepraszam na wstępie, że wbijam się tak od razu z moim problemem.
Przeszukałem już całe forum i wiem już dużo, lecz chciałbym aby ktoś mądrzejszy ode mnie doradził mi lub powiedział . To i to jest złe, to i to do wymiany to i to da się naprawić samemu. będę wiedział na czym stoję. Chodzi oczywiście o wtryskiwacze.

Jest to mondeo 05r 130KM Przebieg przed 300tys km.Numer vin
WF0WXXGBBW5K79346

Moje problemy.
1) Rano gdy jest zimny,ma problem z ruszeniem z pierwszego biegu. Dławi się, po czym wyzuci z siebie chmurę dymu oślepiająca.
Gdy jest ciepły jest lepiej.
2) Przy jeździe normalnej (nie zależy ile jadę), przy delikatnym przyspieszaniu, kopci z rury. Dziwnie to wygląda ponieważ samochód się nie oddala od innych zbyt szybko a kopci jak by dostał gaz do dechy.
3) Zbyt dużo pali
4) Szarpie delikatnie Przy obrotach od 1800-1950.

Dodam od razu ze samochód ma normalna moc.Turbina doładowuje.
Rano odpala normalnie.
Nie świeci się żadna sprężynka.
Rury gumowe od intercoolera całe.
EGR i Kolektor dolotowy wyczyszczony.

Przeprowadziłem samodzielnie test przelewowy.Tak jak został on kilkakrotnie opisany na forum.
I oto moje wyniki

TEST przelewowy 25-08-2012
Czas trwania testu: 10 min
Ilosc paliwa licząc od strony rozrządu.
Wtrysk
Nr.1 76ml
Nr.2 52ml
Nr.3 40ml
Nr.4 60ml
Moje numery wtryskiwaczy

EJDR00504Z

4S7Q-9K546-BD
Są różnie przeprowadzony testy czasowo,ja wykonałem go w 10 min.Te wyniki nie są w żądny sposób obliczane.Są to rzeczywiste mililitry jakie wypłynęły z przelewów.

Proszę o uświadomienie mnie co może być nie tak, czy to może być wina zaworków. Jeżeli tak to Prosił bym o jakieś linki stron gdzie mógłbym zamówić sprawdzone oryginalne części w przystępnych cenach i czy końcówki też są do wymiany przy tych kilometrach?
Dziękuje za wszystkie porady i wypowiedzi
Proszę pisać jeżeli brakuje jakichkolwiek informacji które maja wpływ na poprawną diagnozę
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem