Temat: [Mondeo 2000-2007] Dziwny dźwięk z prawego tylnego koła
View Single Post
Stary 10-08-2012, 22:00   #12
macpreibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Poznań / Birmingham
Model: Mondeo MK3 TDCI Titanium X
Silnik: 2.0 / 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Re: Dziwny dźwięk z prawego tylnego koła

Ja u siebie po wymianie jednej strony drugą wymieniałem dopiero pochyba 3 latach. jak sie bedzie sypac to bedziesz znów słyszał szumienie wiec wymień wtedy. po co ładować sie w zbedne koszty na wyrost. rozlecieć sie nagle nie rozleci tylko bedzie sie stopniowo zużywać wiec sądzę że nie musisz drugiego na hurra wymieniać. Prawdopodobnie nie odbija ci do końca hamulec ręczny bo linki są stare, typowa sprawa w starszym aucie. trzeba na nowe wymienic. mogą obie strony nie odbijać lub tylko jedna ale powinno sie wymienic komplet zeby pracowało jednakowo. Kola tylnie po podniesieniu samochodu powinny kręcić sie bez żadnego oporu, nie mam tu na mysli oporu takiego że nie można koła ręką przekręcić tylko taki że koło nie powinno sie samo zatrzymywać po poł obrotu jak je obkręcisz ręcznie tylko powinno swobodnie sie kręcić. Auto ma za duży uciąg żebyś odczuł lekko zapieczony hamulec ręczny a tarcze od takiego czegoś też ci się nie bedą grzać do czerwoności, no chyba że byś jeździł na w pełni zaciągniętym ręcznym. Więc możesz to zdiagnozowac samemu i ewentualnie wymieniać. Koszt to jakieś Ł35 za komplet linek plus ewentualna robocizna jakieś pewnie Ł40 ale da sie samemu to zrobi również.

Ostatnio edytowane przez macpreibi ; 10-08-2012 o 22:03
macpreibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem