Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] 2,2 tdci wysokie spalanie ?
View Single Post
Stary 14-07-2012, 19:20   #8
robertinio
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Świętochłowice
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: 2,2 tdci wysokie spalanie ?

Cytat:
Napisał Krzysiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacznijmy od tego, że to auto jest duże, nie wiem co masz czy kombi czy sedan, ale to mało istotne. Auto 150 konne, jeździsz na klimie, krótkie odcinki i chcesz żeby paliło 4-5 litrów? Mondeo jest dobrym autem ale na trasę, nie na krótkie odcinki miejskie. Wyjedź na trasę, zrób 100, 200 lub więcej kilometrów, zatankuj i wtedy zobacz jak będzie ze spalaniem. Trasa jest miarodajną wartością spalania. Jeżeli wyjdzie Tobie tyle samo co w mieście to coś zaczyna się dziać. Moje 130 konne kombi w mieści z 7-8 litrów bierze lekko, w ziemie na krótkich odcinkach na całym zbiorniku jestem w stanie przejechać ledwie 500km, także proponował bym najpierw trasę, potem dopiero przy zbliżonych wartościach spalania coś zaczął szukać.


na 4-5 litrów to nawet na trasie bym nie liczył, natomiast myślałem że po mieście w 8 litrach się zmieszcze.
zrobiłem raz traske 160 km i spalanie mi wyszło 5,1l ale to było bez klimy i na 16stkach
robertinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem