View Single Post
Stary 07-06-2012, 09:23   #1
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Skrzypienie w tylnej części nadwozia

Witam wszystkich!!
Na wstępie zwracam sie do szanownych moderatorów żeby nie kasowali tego posta, ponieważ przed założeniem skorzystałem z wyszukiwarki i znalazłem podobny temat...ale nie do końcaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Otóż 3 dni temu robiłem w mieście nawrotkę, na mokrej nawierzchni i na idealnie równym asfalcie. Nie robiłem jej z ręcznym, po prostu. Wykorzystałem ciężar auta i działające na niego siły:xD. Auto zamiast wpaść płynnie w poślizg i zrobić piękne 180 jednak zbyt mocno trzymało się asfaltu i wpadło w drgania, myślę, że wiecie o co kaman. Po prostu zrobiłem to bardzo nieumiejętnie i lamersko czego cholernie żałuję bo moja fuzja to moje drugie dziecko :-D ( dodam, że traktuję je lepiej niż swoją żonę i nigdy nie paliłem w nim gumy, ani nie robiłem podobnych głupot). Następnego dnia, ale tylko z okolic prawego, tylnego koła ( do mniej więcej środka auta ), podczas pokonywania nawet najmniejszych nierówności słyszę taki odgłos, jakbym przewoził zgrzewkę wody mineralnej i folia i butelki ocierały się o siebie. Szukając przyczyny złapałem za tylne prawe koło i zacząłem ruszać nim energicznie tak jakbym chciał je wyrwać. Usłyszałem dokładnie w/w dźwięk oraz zobaczyłem, że koło jest luźne. Lewe tylne też jest w takim samym stanie ( dźwięk, tylko po energicznym ruszaniu nim i nie słychać go podczas jazdy w przeciwieństwie do koła prawego i luz na nim ). I teraz mam pytanie. Czy tym głupim zawracaniem ( którego bardzo,bardzo żałuję ) zrobiłem mojej fuzji "dobrze" i uszkodziłem cos w zawieszeniu czy to po prostu kwestia dokręcenia śrub. I drugie. Dlaczego w lewym tylnym kole nie słychać tego samego co w prawym podczas jazdy? Dodam, że zawracałem w lewo...Może dlatego prawe koło ucierpiało najbardziej. Czekam na jakieś podpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pozdrawiam!
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem