View Single Post
Stary 04-05-2012, 15:21   #1
Maczekpl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: W-Wa
Model: Galaxy mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 1997
Postów: 7
Domyślnie Nierówna praca silnika- dziwna korekcja na wtryskach

Witam serdecznie,
Jestem posiadaczem forda galaxy mk1 2.3 z 97r. Niestety jak to bywa z starszymi samochodami jest z nim problem. Mianowicie:
1. Silnik nie równo pracuje zarówno na zimnym jak i na ciepłym
2. Co jakiś czas jakieś 2 minuty samochód na jałowych obrotach nagle zaczyna się dławić. Zaczyna szarpać. Po 2-3 sekundach wszystko wraca do normy. Znaczy wchodzi na swoje 800 obr i dalej nie równo pracuje.
3. Miedzy 4tys obr a 6tys jest zauważalny spadek mocy, na 3 biegu już ledwo ciągnie, powyżej 6 tys nagle dostaje kopa. Myślę ze jest to raczej skutkiem takiej a nie innej korekcji ale może komuś to nasunie jakiś pomysł.

Po długich godzina spędzonych nad silnikiem( wymiana cewek, świeć, kabli, krokowego) i wielu modlitwach zauważyłem problem z korekcja tzn cylindry 3 i 4 trzymają się korekcji bliskiej zeru na jałowym czyli tak jak powinno być. Natomiast cylinder drugi dostaje korekcje -50% a pierwszy +50%. Następne co zauważyłem to w momencie jak silnik zaczyna się dławić korekcje na 1 i 2 cylindrze się zmniejsza. Wnioskuje iż komputer stara się wyzerować korekcje do optymalnych, problem w tym że nie może bo silnik gaśnie. Udało mi się wykluczyć problem z listwą bo ja wymieniłem i jest dalej tak samo.
Czy ktoś ma jakieś propozycje co to może być i jak to sprawdzić ??



Z góry dziękuje za wszelka pomoc.

Ostatnio edytowane przez Maczekpl ; 04-05-2012 o 19:59 Powód: Nowe info w pkt.3
Maczekpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem