Temat: [Mondeo 2000-2007] szarpanie (dławienie się) silnika
View Single Post
Stary 02-04-2012, 19:39   #37
pafiuk
ford::amateur
 
Avatar pafiuk
 
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 1.8L Duratec HE SFI (125PS)
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

Cytat:
Napisał Łukasz1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie pocieszyłeś mnie, bo swoją wymieniałem jakoś 3 lata temu (zanim wystąpił ten problem. Wtedy po prostu w czasie jazdy nagle silnik osłabł i dało się wyczuć że nie pali na jeden cylinder) i teraz jak skacze mi ta wskazówka to szarpie samochodem. Przewody i świece zostały wymienione, cewka sprawdzona i nic nie pomogło. Przewody podciśnienia całe i na swoim miejscu. Gdzieś czytałem o zaślepienie EGR ale znajomy odradził stwierdzając, że to na pewno nie jest to. Może czujnik prędkości? Już zalamuje ręce bo dosyć długo występuje ten problem, a żaden mechanik nie pomógł. "Gaziarz" jedynie przerwę na świecach zmniejszył i poprawiło się, ale już na nowo zaczyna szarpać. Dodam, że początkowo działo się tak na gazie, ale z czasem to już i na benzynie to samo.
No cóż... Niestety nie wiem, czy silnik w Twoim Modeuszu jest choć trochę podobny do mojego, ale przyczyn tej wskazówki prędkościomierza szukałbym raczej w elektryce silnika. Bo jaki inny może być problem poza takim? (chyba że mnie ktoś z kolegów poprawi - za co będę ogromnie wdzięczny i wręcz "prawie" racice ucałuję, w oczywiście dobrze pojętym rozumieniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Nie ma tu chyba sterowania prędkościomierza Bowdenem lecz jest sterowanie sygnałem elektrycznym. U mnie cewka miała przebicie do masy (z jej sterowania czyli zasilania), wiec cały układ dostawał fałszywe dane. I stąd brały się te skoki wskazówki. Niestety nie byłem w stanie sam przeprowadzić jakichkolwiek pomiarów - dysponuję tylko skromnym miejscem na parkingu. Ale widzę, że temat się rozwija -to dobrze. Może coś z tego wyniknie. Pozdrawiam.
pafiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem