View Single Post
Stary 15-03-2012, 05:21   #1
Mondeczek
ford::beginner
 
Avatar Mondeczek
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 34
Question "schodzenie" do biegu jałowego w czasie jazdy

Witam. Jestem tu nowy, aczkolwiek stary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sądzę, że mógłbym wielu klubowiczom w sprawach technicznych pomóc (Fordami przejeździłem w sumie dużo, dużo ponad 1 mln. km ! w tym, ostanim Mondeo (Mk2 - TD) 600 tyś. Lecz najpierw sam potrzebuję pomocy.. Od miesiąca jestem posiadczem MK 3 / TDCI. Autko wspaniałe, wszystko w nim gra, lecz .. posiada jedną dziwna "manierę" : jak wyrzucić na luz w czasie jazdy (skrzynia ręczna) to bardzo wolno schodzi z obrotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaznaczam, że w momencie gdy samochód stoi - reakcja na ujęcie gazu, jest normalna i natychmistowa.
Mało tego .. jeżeli w czasie jazdy WCISNĘ sprzęgło, a potem wyrzucę na luz, obroty spadają prawidłowo ! Zawieszają się jedynie, jeżeli dzwignię biegów, przesunę na "0" - BEZ WCISKANIA SPRZĘGŁA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy któryś z kolegów ma podone objawy i czy można w jakiś sposób - "poprawić fabrykę" ?
Pozdrawiam.
Tomek.
Mondeczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem