Temat: [Mondeo 2007-2014] Convers+ i obsługa Webasto
View Single Post
Stary 12-03-2012, 20:18   #6
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Convers+ i obsługa Webasto

Cytat:
Napisał goodi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Może który z kolegów oświeci mnie, bo ciutkę zgłupiałem w kwestii obsługi Webasto w aucie z wyświetlaczem Convers+. W menu mam dwie opcje:
1. Ustawienia - Konfiguracja - Grzej. pomocn. - tu mogę tylko zaznaczyć lub odznaczyć opcję.
2. Ustawienia - Grzej. postoj. - tu są opcje do programowanego uruchamiania Webasto.
Mam pytanie, co to jest za nagrzewnica pomocnicza z punktu 1?....
To jest to samo ogrzewanie postojowe.
Grzej. postoj. jest programowany do ogrzania wnętrza samochodu o ustalonych porach każdego dnia.
Grzej. pomocn. jest taka sama grzałka - tylko używana na żądanie przez układ kontroli klimatyzacji gdy nie ma wystarczającego ciepła pochodzącego od silnika.

Tak po ludzku to działa tak że jak zaznaczysz pkt1 to przy zimnym silniku praktycznie po chwili leci ciepełko.
Jak tej opcji nie zaznaczysz to ciepełko będzie dopiero jak się silnik nagrzeje.
Zaznaczenie lub nie zaznaczenie tej opcji nie ma wpływu na to czy pilot od webasto włączy ogrzewanie, on działa niezależnie od ustawienia w pkt1.
pkt2 wiadomo ...
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem