Temat: [Mondeo 2000-2007] Dodatkowa nagrzewnica elektryczna
View Single Post
Stary 18-02-2012, 09:43   #10
EooS
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dodatkowa nagrzewnica elektryczna

Cytat:
Napisał nosek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy nie wiem co za glupoty piszecie że nie bylo monowane w mk3 ja posiadam mondeo 2006 2.0 tdci ghija x i mam auto od nowości i nic do niego nie dokladamem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze - to znaczy że jednak jakoś to zostało rozwiązane w Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z drugiej strony, zastanawiam się tylko jak ? nigdzie nie znalazłem nagrzewnicy do MK3 z wbudowaną grzałką - a to by znaczyło, że albo - ot, nie znalazłem takowej, albo nagrzewnica jest normalna (jak u wszystkich) tylko po drodze jest grzałka na którą wieje zimne powietrze z (jeszcze) nie nagrzanego układu.

Idąc tym tropem, może warto się zastanowić nad dołożeniem grzałki pomiędzy nagrzewnicą a elementem sterującym kierunkiem przepływu (nogi/szyba/środek)
przykładowa grzałka:
http://allegro.pl/drut-oporowy-na-pl...124902178.html

Jeśli dobrze liczę, to przy 60 Ohm grzałki i ~14,5V napięcia instalacji, taka grzałka (1szt.) pobierze 4A prądu... co z kolei daje 58Watt.

Można by zastosować np. dwie lub trzy grzałki (podobne do tej z aukcji - tylko o większej przepływności powietrza) i w zależności od chęci załączać odpowiednią ilość.

Problemem takiego rozwiązania, jest sterowanie.
W związku z tym, że autem jeździ również Żonka, to owo rozwiązanie musiałoby spełniać pewne kryteria:
1. MUSI być bezpieczne, bez ryzyka że coś się przepali, zacznie dymić itp.
2. Powinno być załączane dopiero po uruchomieniu silnika - a nie przekręceniu kluczyka w II pozycję.
3. Moc grzania chciałbym uzależnić od temperatury wewnątrz pojazdu.
4. Powinna być możliwość wyłączenia grzałek - np. w przypadku chęci wyjechania z garażu lub podjechania do niedalekiego punktu.
5. Sterowanie musi być wykonane estetycznie i zamontowane w miejscu wygodnym, ale mimo wszystko ukrytym - żeby nie szpeciło wnętrza.
6. ostatnie - powinno mieć diody/wskaźniki wskazujące na aktualny stan urządzenia, min: ilość działających grzałek, on/off.
EooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem