Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] 4 wtrysk podaje za dużo paliwa
View Single Post
Stary 10-02-2012, 22:49   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 4 wtrysk podaje za dużo paliwa

Cytat:
Napisał K__M__L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
słyszałem ze skoro wtrysk działa tylko źle podaje paliwo to można zmienić samą końcówkę wtrysku która kosztuje 120zł/. prawda? ...
Równie dobrze może to być zaworek albo jedno i drugie.
Kupuj albo od Delphi albo Polski zamiennik niestety nie pamiętam nazwy.
Ja regenerowałem wszystkie przy 120.000. Zapłaciłem 450zł za sztukę i od tego czasu mam już na liczniku ponad 230.000km. Znajomy regenerował gdzieś za 300zł/sztuka i okazało się że umyli w myjce ultradźwiękowej, a potem czyścili pod wysokim ciśnieniem. Po paru tysiącach problem u niego powrócił.
Powiem tak... w tym roczniku bardzo łatwo o felerny model bo było ich dużo a właściwie dużo z nich takimi się stało przez niewłaściwą eksploatację. Mondeo jest tanie ale to kosztowne w utrzymaniu auto. Jeśli nie potrafisz sobie poradzić z kosztem 2000zł za wtryskiwacze to co będzie potem kiedy przyjdzie dwumasa sprzęgło, napinacza z rolkami i kołem, pompa itd. Oczywiście są wyjątki bo u mnie odpukać na razie turbina jak i pompa dają radę, za to reszta już wymieniona.

Jaki masz przebieg?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem