Temat: [S-MAX 2006-2015] Dołożenie świateł do jazdy dziennej
View Single Post
Stary 02-02-2012, 09:02   #156
Jim
ford::average
 
Avatar Jim
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 17-09-2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Model: Był S-Max 2.0 TDCi teraz jest XC90 :)
Silnik: 4.4 V8 315 KM
Rocznik: 2011
Postów: 51
Question Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ad. Dzionek:

Czy mógłbyś podzielić się fotkami jak to wygląda?
Bo nie bardzo rozumiem jak to w błotnikach?
"Wycialem waskie otwory(recznie malym brzeszczotem) na skosach blotnika"
Czy chodzi o te listwy w zderzaku w których są tez czujniki parkowania?
Czy o zaślepki na dole zderzaka gdzie normalnie w samochodach są przeciwmgielne?

Sam się zastanawiałem nad tymi DRL ale jakoś się "cykam" żeby nie schrzanić zderzaka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz pytanie do wszystkich.
Czy ktoś ćwiczył może założenie ringów (angel eyes) w Sex-Maxie, jako DRL (czyli dzienne) czy to reflektorach głównych czy też w przeciwmgielnych?
Znalazłem sklep z ringami LED SMD .
I po oględzinach z zewnątrz i wstępnym pomiarze średnicy przeciwmgielnych wydaję się że te o średnicy 85mm by pasowały.
http://jafra.home.pl/index.php/cPath/187_237
Widziałem gdzieś na YouTube takie rozwiązanie w połączeniu z paskiem LED SMD na obrzeżu reflektora głównego. Wiem że posiadacze Mondków to ćwiczyli ale jak sprawa się ma z S-Maxami?

Rozwiązanie oczka Hella jest ciekawe ale drogie, no i czasami może wymagać wiercenia w zderzaku (otworów fi ~30mm).
Znalazłem tez odpowiednik firmy NSSC - DRL 502HP® ale nie ma tam podanej średnicy montażu.

Przeczytałem praktycznie cały wątek. I cały czas zastanawiam się nad rozwiązaniem o najmniejszej ingerencji w zderzak a dobrym efekcie zarówno od strony wizualnej jak i praktycznej.

Proszę o komentarze, podpowiedzi rozwiązań.
Zaznaczam że nie interesuje nie moduł do długich ze zmniejszoną mocą świecenia.

Pzdr
Jim jest offline   Odpowiedź z Cytatem