Temat: [C-MAX 2003-2007] Światła dzienne w naszych autach
View Single Post
Stary 20-12-2011, 19:04   #257
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

to i ja opowiem jak zamontowałem swoje dodatkowe ledy:

lokalizacja: włożyłem je w te ryflowane zaślepki koło przeciwmgielnych (w górny "ryfelek")... po wstępnych oględzinach uznałem to za dobre miejsce ale okazało się po wycięciu otworów że za plastikiem zderzaka jest zaraz część metalowej karoserii wobec czego światła nie weszły tak głęboko jak chciałem (są na równi z tą płaską zaślepką nad światłem (przeciwmgielnym). Plastik jest miękki i da się ciąć nożem wobec czego nie są potrzebne jakieś nietypowe narzędzia.

mocowanie: użyłem mocowań dostarczonych w komplecie i dodatkowo wkleiłem światło na klej na gorąco... w klej nie wierzę zbytnio... dodatkowo ten plastik/zaślepkę przykręciłem do zderzaka od dołu na jeden wkręt (bałem się żeby nie wypadł pod ciężarem światła, tym bardziej że wyciąłem dwa zaczepy) w tej chwili pożałowałem że zdecydowałem wsadzić światła w ten wklęsły ryfel a nie w ten wypukły (wystawały by tyle samo a nie musiałbym wycinać zaczepów)

elektryka:
+ znalazłem w skrzynce bezpieczników w miejscu na przkaźnik od spryskiwaczy świateł
- podłączyłem pod śrubę mocowania skrzynki bezpieczników
czujnik: podpiąłem bezpośrednio pod oprawkę żarówki pozycyjnych. chciałem pod wtyczkę ale nie poradziłem sobie z wyjęciem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszystko zajęło mi dobrych kilka godzin podzielone na dwa dni... starałem się robić to dokładnie i w sumie to się nie spieszyłem...

najważniejsze że działa i wygląda ładnie... pokażę jak tylko cyknę fotki...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem