Temat: [Transit 2000-2006] Co ile kilometrów wymieniać olej?
View Single Post
Stary 02-12-2011, 22:19   #14
KFAJP
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Złotoryja/Spalding
Model: Mondeo kombi Mk1, i Transit 350 LWB Camper
Silnik: 1,8 PB i 2.4 d
Rocznik: 1993 i 2003
Postów: 37
Domyślnie Odp: Co ile kilometrów wymieniać olej?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, jest to olej MINERALNY 15W/40, do silników z turbiną się NIE NADAJE. ...
Transit 2,4D posiada turbinę, jest to nowoczesny, wysilony silnik, powinieneś stosować co najmniej olej półsyntetyczny, a najlepiej fullsyntetyk.
Ja kupilem Castrol GTX Diesel 10W-40 B3, wiec chyba pol syntetyk. Niestety nic na nim nie pisze, ale jest wzmianka, ze jest przeznaczony do silnikow z turbo.
Zalaczam zdjecia
Czy ktos zna znaczenie oznaczen na czarnym tle ? SAE 10W-40; API CF; ACEA A3/B3; VW505 00; MB 229.1 czy to sa oznaczenia parametrow ?

dab1978 - Czytalem dokladnie, niestety Ty nie czytasz dokladnie. Ja sie zapytalem o opinie. Tym czasem Ty mi zaznaczasz tekst, w ktorym ktos pisze, ze fullsyntetyk jest najlepszy. Oczywista sprawa. Nie kazdego jednak stac lac to co najlepsze.
Mialem okazje kupic taki i kupilem. Mialem juz doswiadczenie z olejem Castrola Magnatec rowniez do Diesla (i rowniez 10W-40) nie sadze aby miedzy tymi dwoma byla jakas straszna roznica. Jestem rowniez posiadaczem Citroena C5 z 2 litrowym turbo dieslem. Chociaz na forum Citroena rowniez zalecaja "wszystko inne" fullsyntetyki itp itd... ja od 4 lat smigam wlasnie na Castrol Magnatec. Niestety jak na zlosc nie moglem trafic na Magnatec do Diesli, tu w UK. Majac okazje kupic Castrola GTX cztery kanki po przystepnej cenie, pomyslalem ze moge to wlac do Transita i do Citroena.

Wojtekjanus- jeszcze raz dzieki za odpowiedz i podzielenie sie wiedza.
Nawiazujac do Twojej wypowiedzi, tu w UK nie ma takich mrozow. Odposcilem sobie przyjazd do Polski na zime, nie bede nim robic duzo kilometrow, ale chce koniecznie zmienic olej w transicie na nowy. Z pewnoscia gdy juz bede uzytkowal mojego Transita w pelni to postaram sie o full syntetyk do jego silnika. Jest to autko ktore bedzie moim drugim domem (no moze domkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wakacyjnym).

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Castrol 10W-40 B3.jpg (37.0 KB, 10 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Castrol rev.jpg (48.3 KB, 7 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez KFAJP ; 02-12-2011 o 22:21
KFAJP jest offline   Odpowiedź z Cytatem