View Single Post
Stary 23-11-2011, 07:49   #4
narysuj.mi.baranka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: negatywna strona usuniecia filtra fap/dpf silnik 2.0 tdci

no tak, tylko.. Podobno połowa elektroniki samochodu jest przystosowana pod dpfa i usunięcie dpfa zmniejsza żywotność silnika, turbiny, zaworów itp. Jest to spowodowane 'podobno' m.in. innego rodzaju przepływem spalin, co powoduje m.in. kręcenie się turbo niepotrzebnie na za dużych obrotach a tym samym kłopociki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Druga strona mówi, że to lepsze dla żywotności auta co przytoczyłem poniżej jeśli chodzi o opinię jednego z wielu warsztatów oraz art.jednego dziennikarza AŚ. Co do spraw eco to absolutnie jestem przekonany że nie mam to większego wpływu na środowisko, tylko raczej na zdrowie, bo dpf zatrzymuje szkodliwe - rakotwórcze cząsteczki, a jego działanie ekologiczne wg. wszystkiego co przeczytałem jest bardzo pozorne. Niemniej jednak pod tym tematem wolałbym się skupić jedynie na negatywnych skutkach profesjonalnego usunięcia filtra fap/dpf dla samochodu i dla kieszeni jego właściciela. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


"Czy usunięcie filtra fap ma negatywny wpływ na silnik lub inne podzespoły?
Odpowiedź: nie wręcz przeciwnie silnik z usuniętym fapem ma dłuższą żywotność niż silnik z zamontowanym fapem niedowiary nie możliwe a jednak, naiczęsciej jest tak ze jezdząc z przytkanym fapem podnosi się stan oleju który jest rozrzedzony olejem napędowym dostającym sie do silnika podczas zbyt czestych regeneracji zjawisko to występuje zawsze gdy zywotność filtra fap dobiega końca jesli kierowca zareaguje odpowiednio szybko jest "ok", jesli kierowca zwleka na miarce potrafi przybyć 2cm oleju i nieprawdą jest iż auta marki peugot - citroen to nie dotyczy ponieważ mają dodatek dpx42 lub eloys176. Średnio co drugie auto z zatkanym fapem ma olej na miarce ponad max. Temat ten był wielokrotnie poruszany w Auto Świat jak i w TVN TURBO czy auto które ma w oleju silnikowym litr oleju napędowego ma odpowiednie smarowanie na pewno nie." źródło http://www.france-serwis.pl/filtr-FAP.html

ciekawy art z auto świat: http://www.auto-swiat.pl/1-bez-filtr...stek-stalych/1
narysuj.mi.baranka jest offline   Odpowiedź z Cytatem