Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 21-11-2011, 18:07   #38
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Marcinfix wymien duzy termostat i powinno byc dobrze. maly zawsze zdazysz wymienic pozniej jakby nadal niedomagal a rura od duzego byla zimna.
u mnie duzy nie puszcza. maly wymienilem i nic - oba male w garnku na kuchni otwieraly sie przed samym wrzeniem takze podejrzewam je o to ze byly sprawne. generalnie silnik nabiera temperatury ale dopiero po pewnym czasie jazdy. poddalem sie choc az w taka sprawnosc cieplna tego silnika nie chce mi sie wierzyc. jednak przy chlodnym nawiewie na poczatku tak jak pisza koledzy nagrzewa sie szybciej.

kiedys w skodzie walczylem z tym problemem - wymienialem termostaty i nic, zaslanialem grila tektura i bylo dobrze choc falowanie bylo nadal. okazalo sie ze caly czas przegrzewalem auto bo winny byl czujnik temp przy termostatcie - zanizal. po jego wymianie wszystko bylo ok z tym ze to bena byla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps na trzy lata jazdy mondkiem nawet latem nie uslyszalem pracy wentylatora przy chlodnicy -szczerze to ciekawi mnie czy dziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem