View Single Post
Stary 29-07-2011, 17:39   #21
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

Jeżeli nie wolno mieszać tych dwóch płynów hamulcowych, to musi być jakiś tego powód. Że nie nastąpi np. eksplozja, to już przetestował kolega krzys_ldz. Że nie zaszkodzi to elementom metalowym, to chyba zgadzamy się obaj. Co więc może być tym powodem? Wg mnie przyczyny mogą być dwie, pierwsza, to płyn może się „zwarzyć”, a druga, to właśnie uszkodzenie elementów „gumowych”, piszę w cudzysłowiu, bo wcale nie muszą być wykonane z gumy. Chyba zgodzisz się ze mną, że należy bardzo uważać przy mieszaniu płynów eksploatacyjnych, jak np. olejów lub płynów do układu chłodzenia, bo nie wszystkie mogą być mieszane bez szkody. Kolega krzys_ldz napisał:
Cytat:
Napisał krzys_ldz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc w końcu doszliśmy do tego że winna jest pompa która nie tłoczyła płynu w ogóle już
I tu pojawia się pytanie, dlaczego nie tłoczyła? Skoro zgadzamy się, że elementy metalowe nie uległy uszkodzeniu, to, wg mnie, pozostają tylko elementy „gumowe”. Napisałeś:
Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądzę, że w krytycznej sytuacji można takiej dolewki dokonać, aby załóżmy w środku nocy do domu dojechać, lecz później koniecznie mieszaninę taką należało by zastąpić właściwym płynem.
Ja osobiście w takiej sytuacji raczej zdecydowałbym się na dolanie wody, bo woda spowoduje tylko obniżenie temperatury wrzenia płynu hamulcowego, natomiast nie uszkodzi uszczelek, więc można spokojnie, unikając sytuacji zmuszających do częstego i długiego używania hamulców, dojechać do domu i wtedy wymienić płyn hamulcowy.
Pozdrawiam.
darmodziej jest offline