Temat: [Fusion] Doposażanie
View Single Post
Stary 08-07-2011, 18:28   #186
rafoola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2010
Skąd: WJ
Model: Focus
Silnik: ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: Doposażanie

I już, W115, wyjaśniam, dlaczego nie zrealizowałem Twojego pomysłu, a też taki miałem. Otóż nie jestem pewien, czy po wycięciu, wskazywanej przez Ciebie kratki, znad lampy przeciwmgłowej zostaje coś, do czego można byłoby przytwierdzić lampkę DRL. Ale to i tak jest sprawą wtórną; ważniejszym problemem jest zachowanie odpowiedniego kąta padania wiązki światła (w odniesieniu do osi podłużnej pojazdu). Snop światła lampy DRL nie powinien być odchylony o więcej niż 10st. (na zewnątrz) od osi podłużnej samochodu. Inaczej rzecz ujmując - płaszczyzna czoła lampy powinna być prostopadła do osi auta (+-10st.). Natomiast płaszczyzna czołowa kratki nad lampą przeciwmgłową „ucieka” o ok. 40st. (szacunkowo); zwróć uwagę na to, jak zainstalowana jest lampa przeciwmgłowa - w swego rodzaju tubie. Jeśli zechcesz umieścić w tak wyciętych otworach lampkę, którą wskazujesz w linku, i uprzesz się, by świeciła do przodu, to, albo będzie na zewnętrznych rogach bardzo wystawała ze zderzaka, albo wewnętrzne będziesz musiał wpuścić tak głęboko, że aż przestanie być widoczna. Czyli bez sensu, bo przecież nie można zapominać o funkcji tych świateł. Znalazłem lampki wykonane w taki sposób, by dawały się umieścić w skośnych elementach zderzaków (http://www.sklep.neoled.pl/swiatla-d...nej-drl-506-hp), ale, w przypadku fuzyjki, to, moim zdaniem, wciąż za mało. Oczywiście, nie twierdzę, że nie można, w proponowany przez Ciebie sposób, zainstalować światełek DRL, jednak myślę, że trzeba byłoby mocno pokombinować, aby zrobić to starannie i sensownie.
Rozważałem też montaż lampek w górnej atrapie, w masce silnika, na wysokości reflektorów głównych; byłoby to miejsce najlepsze, biorąc pod uwagę widoczność tak umieszczonych lamp. Jednak atrapa ta jest bardzo słabym elementem, szczególnie jej mocowanie na pięciu śrubkach, z których jedna, skrajna lewa, lubi się notorycznie wyłamywać; i jeszcze dochodziłoby przedłużanie kabli i układanie ich pod wewnętrzną osłoną maski (jest taka w TDCi) i jakoś przy zawiasach (też słaby punkt). Dlatego zrobiłem tak, jak widać na zdjęciu.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie dzisiejszą opinię autora. Nie może on służyć przeciwko niemu jutro, ani żadnym dniu następującym. Ponadto, autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
rafoola jest offline   Odpowiedź z Cytatem