Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0 Duratec - dynamika auta
View Single Post
Stary 28-06-2011, 23:04   #54
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - dynamika auta

Cytat:
Napisał rotor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie zestawienia zawierają dane dotyczące wersji kombi z silnikami zasilanymi Pb, z roczników wskazanych przez Kolegę Siwyxxx.
Kolego Siwyxxx proszę dopisz do jakiej wersji silnika i nadwozia się odnosisz, to znacznie rozjaśni podaną przez Ciebie wartość przyspieszenia (może przytoczyłem dane nie tych wersji, które Ty miałeś na myśli).

Źródło: www.cars-data.com

Dane referencyjne:
Podałem źródło do którego się odniosłem -autocentrum.pl- osiagi, i tam wyraźnie mam napisane że vw passat SEDAN b5 ( 1996-2000) 1,8 t ma lekko poniżej 9 s. i tak samo z pozostałymi autami, bmw 3 SEDAN ( e46) 1999-2004 z silnikiem 2.0 150km w benzynie w manualu ma osiągi rzędu 9 s. do setki. Vw golf 4 19.tdi 130km. ma również 10 s do setki co skutkuje lepszym rezultatem niż 10,2 s. ( jeżeli TDI nie wchodzi w grę to każdy silniki benzynowy w golfie 4 z silnikiem o mocy 130 hp i więcej również będzie miał lepsze osiągi)

Co do reszty polemiki- nie zamierzam się kłócić ani przekonywać"kto ma rację" mam nadzieję ,że niektórzy czytelnicy zrozumieli sens w tym co piszę. Wydaje mi się ,że nie można mówić o Mondeo jako dynamicznym aucie skoro na starcie przegrywa ze swoją konkurencja POD WZGLĘDEM OSIĄGÓW - BO O TYM TERAZ JEST MOWA. Dlatego w swoim poście napisałem, żę gdyby mondeo z silniki 150 hp miało turbinkę to śmigałoby jak konkurencja...to Wy żeście zaczęli kpić z tego( pisaliście ,że powinien mieć 2 turbiny , kilka przełączników itp)
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem