View Single Post
Stary 05-01-2011, 18:05   #4
morus2005
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Skąd: lubin
Model: ford focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał so258 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem zamontowane świece ceramiczne NGK i je wywaliłem. Wróciłem do tradycyjnych Beru. Zrobiłem po wymontowaniu test : podłączyłem jednocześnie na krótko jedną świecę NGK i Beru i okazało się że te ceramiczne dłużej się nagrzewają.
Ale może akurat Iskra są lepsze. Ogólnie złego słowa na świece Iskra nie mogę powiedzieć.
Też robiłem taki test porównawczy i zwykłe świece szybciej świeciły całą parą. Myślałem, że te ceramiczne to kicha ale wysłałem maila do działu technicznego ISKRY i otrzymałem odpowiedź że ceramiczne po około 3 sekundach nie świecą jeszcze całkowicie ale mają już 800 stopni a przy pełnym świeceniu mają około 1300 stopni. Wyglada na to że jest różnica około 500 stopni, tak też podają w parametrach technicznych na stronie ISKRY. Pożyjemy zobaczymy ale na razie wypada to na korzyść ceramicznych.

Dodam, że w mailu napisali że technologia tych świec jest oparta na licencji Beru.

Cytat:
Napisał Daro19823 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co myslicie o swiecach zarowych Lukas znalazłem takie w sklepie internetowym FORD

Lukas to znana firma więc zwykłe świece powinny być dobre.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 07-03-2011 o 19:57 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
morus2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem