View Single Post
Stary 28-12-2010, 22:02   #290
AREK1984
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam kolegów. Od niedawna jestem posiadaczem transita 2.4 tdci 137KM 300tys km. oczywiście mam problem z wtryskami, wiadomo wywala błąd na 4,5,6 biegu pod większym obciążeniem (wyprzedzanie).Na biegu jałowym trochę przebierał.Aczkolwiek nie miałem problemu z porannym odpalaniem zapalał na pierwszy strzał nawet na tych mrozach które teraz mieliśmy(auto parkowane pod chmurką)
Skorzystawszy z Waszych porad zrobiłem próbę przelewów i takich wyników się nie spodziewałem 1- 180ml 2-160ml 3-190ml 4-360ml także dla mnie SZOK po tym jak czytałem jakie u was były wartości. od razu wymontowałem 1 wtrysk (dlaczego nie 4? kwestia dostępu lub jego znikomej ilości ). Rozmontowałem go na czynniki pierwsze przeczyściłem końcówkę wtrysku (na marginesie moja ma 6 otworków rozpylających, zrobiłem jeszcze mały teścik wyciągłem iglicę z końcówki wlałem do niej trochę benzyny ekstrakcyjnej ustawiłem prostopadle do kartki białego ręczniczka toaletowego i dmuchnąłem sprężonym powietrzem w końcówkę co dało mi pogląd czy nie są zatkane otworki okazało się że są drożne. wyczyściłem również zaworek i korpus.
A teraz do sedna sprawy pomiędzy zaworkiem a korpusem znajduje się sprężynka o średnicy około 2 mm i długości 10 mm.
Po rozebraniu wtrysku wystawała z korpusu około 3mm a po zakończeniu czyszczenia schowała się całkiem w korpus co za tym idzie nie dociskała grzybka.
Po założeniu wtrysku do silnika już nie mogłem go uruchomić(kręcił ale nie zapalił) zauważyłem za to że strasznie przez ten wtrysk idzie przelew.
Pytania:
1) czy ta sprężynka może się tak cofnąć zakładająć że z korpusu nie wypadł mi żaden czpień, kulka czy cóś.
2)w jakim położeniu powinien być zaworek względem jego korpusu mianowicie czy jeden z otworków grzybka powinien się licować z otworkiem w korpusie czy należy go ustawić tak żeby nie było przepływu.
3) gdzie w transicie znajduje się pompa wstępnego podawania paliwa przy pompie wtryskowej czy w zbiorniku czy jej po prostu niema i jest tylko pompa wysokiego ciśnienia.
Trzecie pytanie zadałem ponieważ mam pewne podstawy twierdzić że zapowietrzył mi się układ paliwowy a jeśli pompa była by w zbiorniku to w układzie niskiego ciśnienia powinno panować pewne nadciśnienie a nic takiego nie zaobserwowałem.
Z góry wam Koledzy dziękuje czekam z niecierpliwością na porady.
  Odpowiedź z Cytatem