View Single Post
Stary 25-11-2010, 09:37   #1
varken
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.6 TDCI - Uszkodzony przewód, tłusta plama spod nieszczelności

Witam szanownych Forumowiczów,

Forum czytuje już od dłuższego czasu, przymierzając się do zakupu używanego Focusa kombi. Znalazłem na forum odpowiedzi na wiele pytań, które mnie nurtowały przed zakupem.

Pojawiło się natomiast pytanie, na które nie mogę (nie potrafię) znaleźć odpowiedzi, z tego prostego powodu że nie bardzo wiem czego szukać...

Oto jak wygląda sytuacja: znalazłem Focusa wartego moim zdaniem zainteresowania. Po wymianie korespondencji z aktualnym właścicielem okazuje się że jeden z przewodów w komorze silnika jest uszkodzony i jest widoczny olej. Niestety nie znam się kompletnie na silnikach diesla, sprzedający określił usterkę jako "uszkodzony przewód odpowietrzania silnika oraz tłustą plamę spod nieszczelności". Poniżej przedstawiam na załączonych zdjęciach to co otrzymałem od niego...

Czy mógłby mi ktoś pomóc zdiagnozować tę usterkę? Czy jest to coś poważnego i wiąże się z poważniejszą usterką silnika? Jakie może mieć konsekwencje jazda z takim uszkodzeniem? (mam do sprzedającego około 350km, więc trochę obawiam się o powrót do domu na kołach, o ile to możliwe wolałbym naprawić uszkodzenie w miejscu zamieszkania, raczej nie chciał bym naprawiać uszkodzenia na miejscu zakupu zdając się na los - i praktyczny brak możliwości reklamacji, bo nie będę przecież jeździł 700km w sprawie samego wężyka). Wspomniany focus ma przebieg ok. 90 kkm.

Czytając różne fora myślę że ma to coś wspólnego z tzw. odmą lub odpowietrzeniem skrzyni korbowej, ale nie znalazłem informacji o możliwych konsekwencjach jazdy z taką usterką i informacji czy taki wyciek oleju jest sprawą normalną? Czy szukam we właściwym kierunku?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,

Pozdrawiam,
TM
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Rys1.jpg (83.9 KB, 331 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Rys2.jpg (70.9 KB, 352 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Rys3.jpg (47.3 KB, 323 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem