View Single Post
Stary 17-11-2010, 08:43   #1
Rainman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2010
Model: FF MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Zaślepienie EGR, jakie konsekwencje ? 1.6TDCI

Witam
Na wstępie pragnę nadmienić, iż szukałem na forum jakiś informacji i pomimo iż temat był wielokrotnie wałkowany nie znalazłem zadawalającej mnie odpowiedzi (albo nie ten silnik albo brak konkretów), więc odgrzewam temat z nadzieją, iż coś się zmieniło w tym temacie.
Mam Foczke z 2006r i niedawno byłem na zabiegu usuwania FAPa. Po zabiegu trochę sobie pojeździłem (jakieś 1500km) i po pewnym czasie wyskoczyła mi kontrolka od Silnika (tzn. czasami się zapala a czasami gaśnie, innych objawów brak). W związku, z czym pojechałem na diagnostykę, na co komputer wyrzucił błąd EGR, dość kosztowny błąd biorąc pod uwagę wymianę urządzenia. Szperając po necie znalazłem informacje na temat trzech możliwości wyeliminowania problemu:
1. Zakup nowego EGR (drogi, ale najbardziej skuteczny)
2. Czyszczenie starego EGR (Tanio, ale na zasadzie jak się uda to będzie działać)
3. "Chyba" najlepsza opcja (często najbardziej polecana, ale bez jakiś większych opinii) zaślepienie EGR, podobno rozwiązuje problem raz na zawsze, (ale czy na pewno i czynie idą za tym inne konsekwencje)

Nie ukrywam, iż interesowałaby mnie ta 3 opcja, niestety, mimo że temat rzeka brak jakiś dokładnych informacji, tzn., co się stanie w przypadku zaślepienie zaworu? Na forum gdzieś znalazłem dość rozbieżne informacje np. jedni piszą, że wszystko w jak najlepszym porządku a inni piszą o błędach w komputerze spowodowanych występowaniem przepustnicy, która się przymyka po otwarciu zaworu EGR co powinno skutkować spadkiem ciśnienia na turbo, co wychwytuje przepływka. Jeśli tak owe zdarzenie nie wystąpi wówczas komputer sygnalizuje błąd. Prosił bym o jakieś informację, porady osoby które zrobiły coś takiego w swojej foczce i przejechali bez problemowo już dość dużo km.
Z góry dziękuję za pomoc.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-03-2017 o 20:16
Rainman jest offline   Odpowiedź z Cytatem