Temat: [Mondeo 2000-2007] Wymiana pompy wody, co i jak
View Single Post
Stary 03-11-2010, 20:39   #1
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Wymiana pompy wody, co i jak

Witam!
Od jakiegoś czasu ubywa mi płynu chłodzącego. Pod silnikiem zawsze rano przed rozruchem mam małą plamkę, a na spodzie na elementach widać krople cieknącego płynu.
Mechanik, który mi to diagnozuje po kolorze płynu i osadzie stwierdził, że wyciek musi być z pompy wody. Trudno to ocenić dokładnie bo kiedy silnik jest ciepły nie widać żadnych wycieków. Jedynie droga cieknięcia wg mechanika prowadzi właśnie do pompy wody i tam jest wilgotno. Cieknie gdzieś od spodu.
Moje pytanie jest takie czy pompa wody znajduje się nad rozrusznikiem? Pytam bo szukam w sieci pompę dla siebie, widzę jej fotki, ale jej konstrukcja wydaje mi się jakaś inna. Z tego co mi mówił mechanik pompa wody w moim mondku jest zintegrowana z pompą wspomagania układu kierowniczego. Znajduje się ona, patrząc na wprost silnika po prawej stronie nad rozrusznikiem. Czy kupując pompę wody trzeba kupować łącznie z pompą wspomagania? Druga sprawa to jaką kupić najlepiej. Mam na myśli markę, sklepy, sprzedawców, którzy oferują ją w rozsądnej cenie.
Wszystkie Wasze wskazówki, doświadczenia, wszelakie linki ofert i inne w tym temacie mile widziane.
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem