View Single Post
Stary 29-10-2010, 21:11   #7
marswiatek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania zapaliła się i zgasla

Witam

Chociaż mam mondka MK3, miałem podobny przypadek. Kilka razy zapalała mi się kontrolka ładowania podczas jazdy i gasła. Zlałem sprawe - pewni napinacz i pasek się ślizgnął na alternatorze. Po pewnym czasie kontrolka zapaliła się i już nie zgasła.
Sprawdziłem napięcie ładowania na akumulatorze - skacze od 11,5V do 14,4V - diagnoza regulator napięcia - niestety zintegrowany z alternatorem - mechanik chce wymienić alternator - 1300PLNGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dobrze że pojechałem na komputer. Facet sprawdził wykresy i mówi, że kabelek się odlutował od sterowania alternatora. Przylutował i jak ręką odjął.

Alternator sterowany jest komputerem, który w zależności od zapotrzebowania mocy dołącza bądź odłącza kolejne uzwojenia alternatora. Komputer nie miał sygnału napięcia z alternatora i głupiał.

Może w MK4 jest podobnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem