View Single Post
Stary 22-09-2010, 21:46   #9
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Spadające obroty po wciśnęciu sprzęgła.

Właśnie tego chcę uniknąć, wymienił bym silniczek krokowy i problem nadal by został. Przepustnice jestem w stanie sam wyczyścić.
Nie wiem jak z silniczkiem krokowym, jak go odkręcić i wyczyścić, jakieś porady.

Kolejna sprawa to alternator albo akumulator.
Alternator raczej/chyba mam sprawny bo ładuje mi akumulator. Gorzej z akumulatorem chyba już jest na wykończeniu. Bo jak odpalam auto z rana, to jak obroty spadają zapala się kontrolka napięcia i silnik gaśnie. Muszę podtrzymywać go na obrotach, żeby nie zgasł. I tak kilka razy, aż (taki mi się wydaje) alternator podładuje baterię i jak obroty spadają do 400/500 to lampka napięcie nie zapala się i silnik nie gaśnie. Ale obroty nadal spadają.

Nie wiem czy silniczek krokowy korzysta z zasilania, czy do jego pracy potrzebne jest napięcie.

Zaczyna to być bardzo uciążliwe i niebezpieczne, jak gaśnie silnik to wszystkie układy padają, wspomagania ABS itp.

Proszę o wszelkie rady co i jak sprawdzić / wymienić ewentualnie jak wyczyścić. Przydadzą się nie tylko mi ale i wszystkim zainteresowanym.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem