View Single Post
Stary 07-07-2010, 10:49   #7
Sławek T
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus 2
Silnik: 1753 cm TD
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: przegrzewanie się silnika. czy to wina termostatu czy elektryki ?

Witam serdecznie,
Mam dokładnie taki sam problem z takim samym Focusem kombi 2007 rok 1,8 TDCi (przebieg 100.000 km) z tym że przegrzewanie sie silnika występuje w trakcie jazdy w trasie ciągnąc 700 kg przyczepę campingową. Ten problem pojawił się w zeszłym roku w lecie (samochód mam od nowości) przy podjeździe pod dość stromą acz krótką górkę. Od tego momentu przy temperaturze zewnętrznej wyższej niż ca. 25 stopni jadąc na 4 biegu przy obrotach silnika 2400 obrotów( 80-90 km/h) po krótkim czasie obserwuję jak wskazówka temperatury zaczyna powoli a zaraz potem szybko wedrować do góry w kierunku czerwonego pola z wyświetlaniem informacji o przegrzanym silniku. Po zredukowaniu biegu do trójki i uzyskaniu 3200 obrotów (też 80-90 km/h) obserwuję cofającą się wskazówkę w dość szybkim tempie która zatrzymuje się w pozycji tuż przed 90 stopni i przy zachowaniu tych obrotów pokonuję wiele kilometrów po płaszczyźnie i lekkich wzniesieniach bez tendencj do wzrostu wskazań temperatury.
Przy tym zauważyłem, że w momencie kiedy wskazówka zbliża sie do czerwonego pola to zdjecie nogi z pedału gazu i zatrzymanie samochodu pozostawiajac go na wolnych obrotach powoduje bardzo wolne opadanie , a wręcz w pierwszym momencie przyrost temperatury. Natomiast redukcja biegu i przyrost obrotów silnika powoduje dość szybką reakcję schładzania.
Samochód przeszedł miesiąc temu przegląd i nie stwierdzono żadnych anomalii.
Wcześniej ciągnąłem ta przyczepę Skodą Fabią 1,9D oraz Fordem Fusion z silnikiem benzynowym 1,6 i takich problemów nigdy nie miałem.
Jak dotąd w serwisie rozkładają rece i mówią, że wszystko jest w porządku.
Czy kolega już uzyskał gdzieś odpowiedź w sprawie swojego problemu?
Sławek T jest offline   Odpowiedź z Cytatem