View Single Post
Stary 01-06-2010, 12:47   #7
jaco67
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: Płock
Model: Ford focus C-Max
Silnik: 1.6 benzyna 100kM by LPG STAG-4
Rocznik: 2005
Postów: 130
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Dzięki za rady.
Widzę, że nie tylko ja mam takie problemy. Swoją drogą ciekawe, że w np. Uno i Matizku (moje poprzednie) wystarczyło jak u kolegi exoryny włączyć silniejszy nadmuch na przednią szybę i zaparowanie znikało (przynajmniej z przedniej szyby). Może jest to spowodowane wiekszą kobaturą wewnętrzną C-maxia.
Co do wypowiedzi kolegi smook, to w samochodzie panuję porządek i dywaniki nie są wilgotne - jest to generalnie samochód rodzinny - z naciskiem na "żony samochód", a ona jest pedantką. Klima w samochodzie jest manualna.
Lekarstwem na to jest jazda z włączoną klimą, ale to podnosi zużycie paliwa (nie wiem ile, ale podnosi z pewnością). No i ta świadomość, że w innych to pomaga już sam nawiew na przednią szybę.
Rozumiem,że wymiana filtru nie spowoduje, że szyby będą mniej zaparowywać?
Rzecz jasna ze względów zdrowotnych i zapachowych należy już go wymienić. Myślałem o samodzielnej wymianie, ale czytałem na forum, że trzeba odkręcić pedał gazu, a z tym może być róznie. Dlatego zdecyduję się na zakład wyspecjalizowany w klimie - korzt nie jest bardzo duży, a robi się tylko raz w roku.
jaco67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem