View Single Post
Stary 24-01-2010, 12:07   #1047
zbyszek1969
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: k/CZĘSTOCHOWY
Model: gallaxy GHIA MK2
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał januszkk2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich. Problem z dogrzewaczem rozwiązany. Opiszę swoje doświadczenia, może komuś będą pomocne.
1. kable przy pompce paliwa zardzewiały i poprostu odpadły
2. wiszące kable zrobiły zwarcie i przepalił się bezpiecznik pod fotelem pasażera
3. kupiłem na allegro nową pompkę i ją zamontowałem, ręcznie za pomocą prostownika odpowietrzyłem układ
4. za poradą innych forumpowiczów zresetowałem sterownik podgrzewacza (uwaga! nie trzeba odpinać sterownika, wystarczy na jakiś czas odłączyć akumulator - ja na godzinę odpiąłem klemę plusową) pomogło!
5. odpaliłem silnik, po kilku minutach dogrzewaczwy wystartował, najpierw chyba zrobił test 3-5 sekund działał, potem na chwilę się wyłączył, po 2-3 minutach zaczęła pykać pompka paliwowa, potem uruchomił się wiatrak w dogrzewaczu i nastąpił start.
Efekt: temperatura silnika (przy -23 na zewnątrz) rosła błyskawicznie, a w samochodzie robiło się coraz cieplej. Teraz dogrzewacz startuje za każdym razem.
Dzięki Waszym opiniom wszystko narazie jest ok! Nie trzeba było odwiedzać "super" mechaników.
witaj kolego a odpiołeś klemę na tym akumulatorze pod siedzeniem od webasto ?czy ten pod maską ????
zbyszek1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem