Temat: [Focus 2008-2011] mikro ryski na lakierze
View Single Post
Stary 30-03-2009, 11:29   #7
kubalus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: katowice
Model: ford focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: mikro ryski na lakierze

Sprawa nie wygląda za ciekawie. Facet w serwisie powiedział iż nie mam się tym przejmować ponieważ to normalne że lakier w pewnym stopniu się rysuje. Podczas oględzin stwierdził iż nie widzi żądnych rysek, dopiero jak mu pokazałem zdjęcie zauważył ten problem. Oczywiście zaczął mi wciskać kit że to jest wina złego umycia samochodu. Trochę się wkurzyłem, poszedłem do autosalonu , popatrzyłem na kilka samochodów i cóż się okazało…..większość miało tą samą ,,wadę” co mój egzemplarz. Kilka minut później koleś stwierdził, że najlepiej będzie jak przyjadę w słoneczny dzień, porobi kilka zdjęć wyśle do forda i zobaczy co się z tym da zrobić. Chociaż od razu zaznaczył iż w grę może wchodzi wtórne lakierowanie……PARANOJA!!!!!!!!!!!!!
Od tego czasu zacząłem drążyć w temacie. Zadzwoniłem do centrali forda, naświetliłem w czym tkwi problem. Po godzinie dostałem odpowiedź. Ich ekspert stwierdził że to nie jest fabryczna wada tylko normalna przypadłość lakieru. Po prostu, każdy lakier podczas mycia rysuje się w pewnym stopniu. Osoba ta stwierdziła iż nie widzi w tym nic nadzwyczajnego że samochód który przekazywany jest klientowi ma takie ryski. W piątek znowu jadę do serwisu wiec zobaczę co z tego wyjdzie
kubalus jest offline   Odpowiedź z Cytatem