Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Jaki silnik wybrać do C-maxa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97018)

kris_s 08-04-2010 00:27

Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
Jako, że jestem tu nowy, to na początku Witam wszystkich forumowiczów.
Mam zamiar zakupić C-maxa z lat 2004-2005 i mam dylemat, który silnik wybrać?
Czytałem już ten wątek http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93900, ale się trochę rozjechał, poza tym dotczy kupna "nówki", a ja będę miał już spory przebieg.
Doradźcie mi, przy założeniu, że jeżdżę bardzo mało - do ok. 8kkm (głównie miasto na krótkich trasach /do pracy mam 30 min. spacerkiem/ + wakacje). Zależy mi głównie na bezawaryjności (polecany mam 1.6TDCi, ale jak poczytałem o ERD i innych przyjemnościach, to lekko zwątpiłem).
Acha i auto mam zamiar sprowadzić z DE.

sterowiec68 08-04-2010 08:38

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
Nie masz się nad czym zastanawiać. Przy 8 tysiącach rocznie kupuj benzynę. Nie zawracaj sobie głowy dieslem. Wcale nie dlatego że taki awaryjny, tylko dlatego że poprostu nie opłaca Ci się go kupować.Krótki trasy w mieście , to nawet nie zdąży Ci się rozgrzać, a jak nie zdąży się rozgrzać,to spali naprawdę nie mało. Jedyny dylemat jaki powinienes mieć, to czy kupić benzynę 1,8 czy 2,0.

gulik1978 08-04-2010 16:02

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
Tak z Twoim przebiegiem rocznym stanę za "sterowcem"-bierz benzynę. Jest jeszcze 1.6, ale to już pewnie za mało do tej budy. Choć wszystko się rozbija jaki masz temperament. Bo i z tym najmniejszym silnikiem da się jeździć.

majsterus_nt 10-04-2010 22:00

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
nie,
kup dizla
co najmniej 1,8 o ile takie wychodziły

ford jest dobry gdy dizel chrobocze pod maską
do tego ciężkie auto potrzebuje dużego momentu obrotowego, którego benzynie brak

z DE kupisz sobie dizla z przebiegiem ale nie tyranego po mieście tylko po autostradzie...

jak myslisz, skąd się biorą problemy z dizlami u nas??
1. zaniedbanie
2. paliwo
3. bez przerwy wciskanie gazu do dechy - bo fajnie przyspiesza, co powoduje szybsze zużycie pompy
na banie w DE lecisz ze stałą prędkością i zużycie elementów nie jest tak intensywne...


jednak....

200tkm to granica...po której trzeba zainwestować, a niemcy się pozbywają aut w tym przebiegiem

nie bój żaby :D

ford nie jest drogi i somplikowany :d

mkaminski100 10-04-2010 22:50

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
Najprościej będzie jeżeli policzysz koszty różnicy diesla i benzyny i porównasz do różnicy cen zakupu benzyniaka i diesla. Wtedy wyjdzie Ci za jaki czas zwróci się diesel.
A potem już pewnie i tak kupisz co się trafi i będzie w dobrej cenie.

kris_s 10-04-2010 23:30

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
Żeby tylko tak nie rdzewiał...:619:
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1410814)
Wtedy wyjdzie Ci za jaki czas zwróci się diesel.

Chyba, że wcześniej padnie np. turbina...

mkaminski100 11-04-2010 09:05

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
C-Max nie rdzewieje. O tym możesz zapomnieć.
A z turbo to 1.6 tak ma. Niestety diesel jest tańszy w użytkowaniu, ale naprawy są sporo droższe. Dlatego nie doradzam ani na to, ani na to.

kris_s 11-04-2010 12:37

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
To na razie pierwszy głos na plus, jeśli chodzi o blachy w C-maxie. Dotychczas słyszałem raczej złe opinie.

mkaminski100 11-04-2010 12:46

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
Cytat:

Napisał kris_s (Post 1411096)
To na razie pierwszy głos na plus, jeśli chodzi o blachy w C-maxie. Dotychczas słyszałem raczej złe opinie.

C-Max to inna bajka niż Focus MKI i nawet przy zdartej farbie nie tworzy się rdza. Ktoś kto twierdzi, że rdzewieją pewnie nim nie jeździł, albo ma składaka.

kris_s 11-04-2010 14:51

Odp: Jaki silnik wybrać do C-maxa?
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1411104)
nawet przy zdartej farbie nie tworzy się rdza.

Dzięki za opinię, bo mam kolejny plusik "ZA". Ciekawe, czy inni maja takie same zdanie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.