Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Włącznik św. mijania -wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82602)

Mirol67 03-11-2009 21:27

Włącznik św. mijania -wymiana
 
przestał działać włącznik św. ,aż coś w nim zakopciło ,czy muszę wymieniać cały z pokrętłem regulacji św.itd ,na allegro nie mogę znależć są tylko z anglików ,ale pokrętła są w nich zlewej strony .PROSZĘ O POMOC.może ktoś wie ile pienążków szykować?

Biernaś 03-11-2009 21:30

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
Miałem taki sam problem. Jak chcesz zaoszczędzić to wyjmij go i nadlutuj wypalone styki w pokrętle do włącznia świateł. Mi się udało i działa ponownie :)

Mirol67 03-11-2009 21:49

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
Właśnie jakiś czas temu tak znajomy mechanik mi zrobił [4 miesiące temu] do tej pory działały ,aż dzisiaj dymek poszedł ,boje się żeby auto nie swajczyło się ,ale jak nie znajdę innego rozwiązania zrobię to jeszcze raz .DZIĘKI ZA RADĘ

Silverius 04-11-2009 17:04

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
Witam.
Też miałem walnięty włącznik świateł. Styki świateł mijania były całkiem popalone. Działały pozycyjne, więc miałem "zmostkowany" włącznik, i po włączeniu pozycyjnych włączały się mijania. W końcu na allegro kupiłem uszkodzony (połamany) włącznik, przełożyłem środek i działa :)

A Koszty? na allegro od 100 do 200 zł.

Pozdrawiam.

Mirol67 07-11-2009 21:33

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
DZięki za porady ,ale w końcu kupiłem nowy w serwisie za 320zł .na szrocie chcieli 200 .POZDRAWIAM:one:

doktorek35 13-01-2010 10:16

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Mirol67 (Post 1283070)
kupiłem nowy w serwisie za 320zł .na szrocie chcieli 200 .:one:


Jeżeli chodzi o ekonomiczniejszą możliwość naprawy tego włącznika to polecam zakup o wiele tańszego włącznika świateł mijania np. od VW golf III,Passat 94-97 r,T4.,Polo 95-99r.Seat ibiza 96-99r. i przełożenie samego środka (styków) .Nie ma znaczenia jaki zakupimy(z halaogenami czy bez) środki są takie same (styki).Najtańszy jaki widziałem był za 20 zł a do Galaxa chcą powyżej 100 zł.Uwaga - angielska wersja tego włącznika jest inna w środku!Ja przełożyłem od seata i wszystko jest ok!!!
Zaznaczyłem na foto nadpalony styk.

czytaczforum 13-01-2010 13:40

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
tez przerabiałem tema włącznika.szukałem na allegro,szukałem w necie i nic.Zakupiłem w serwisie za 270 zł.Później znalazłem na allegro za 50 zł,ale teraz znów nigdzie nie ma.Teraz mam nowy i drugi uszkodzony,nie włącza świateł mijania i co za tym idzie drogowych.Widzę jednak po postach,ze jest on naprawialny,więc proszę radę czy da sie go rozebrać i czy przy rozbieraniu nie wyskakują dziwne sprężynki.

doktorek35 14-01-2010 06:40

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
Cytat:

Napisał czytaczforum (Post 1331980)
czy da sie go rozebrać i czy przy rozbieraniu nie wyskakują dziwne sprężynki.

Jest to bardzo prosta czynność,odchylasz 6 tylnych zaczepów i wysuwasz środek jak paczkę zapałek-wszystko pozostanie na swoim miejscu (nie ma żadnych sprężynek - niespodzianek ).Front włącznika pozostaje na miejscu-nic nie wyciągasz i nie wysuwasz.Tak samo postępujesz z włącznikiem "dawcą" następnie przekładasz środek (oczywiście pod warunkiem że "dawca" ma styki ok ) składasz w odwrotnej kolejności i po sprawie.

doktorek35 14-01-2010 06:42

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
Przekładasz tylko to co było na fotkach.Reszta pozostaje z Twojego włącznika.

czytaczforum 14-01-2010 10:01

Odp: Włącznik św. mijania -wymiana
 
Dzięki podziałam w wolnej chwili.Może go naprawię i jeszcze na nim zarobię.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.