Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana żarnika w ksenonie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78809)

fxgold 16-09-2009 18:26

wymiana żarnika w ksenonie
 
witam
chciałem dziś wymienić żarnik w mondku, ale niestety nie wiem jak do końca go wyjąć. wymontowałem reflektory, odkręciłem całe bebechy z tyłu i... no właśnie i stanąłem przed problemem. nie wiem co dalej. widziałem żarni od tyłu ale za chiny nie mogłem go wyjąć. jest on przytrzymywany przez jakieś plastykowe koło, którego nie mogłem zdjąć, ani odkręcić. proszę Was poratujcie mnie bo nie wiem co mam robić dalej, a nie mam zamiaru płacić u mechanika za tak prostą czynność jak wymiana żarnika. może z tą prostą czynnością trochę przesadziłem bo jak widać na moim przykładzie nie dałem rady. szukałem na forum podobnego tematu ale niestety nic nie znalazłem. może wpisywałem złą frazę, nie wiem.
proszę ratujcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jacekplacek0808 16-09-2009 20:08

Odp: wymiana żarnika w ksenonie
 
Musisz to kolko przekrecic,sprobuj delikatnie przycisnac palcami i wtedy przekrec bodajze przeciwnie do wskazowek zegara ok 0,5 do 1 cm.Musi zejsc bo nie wyciagniesz PALNIKA.

fxgold 17-09-2009 16:07

Odp: wymiana żarnika w ksenonie
 
oki, spróbuje, ale martwi mnie ta mała blaszka która to obrócenie skutecznie uniemożliwia. mam ją jakoś wyjąć??

eng 17-09-2009 16:45

Odp: wymiana żarnika w ksenonie
 
Odepnij żarnik od wtyczki i przekręć w stronę w którą się podda. Musi wyjść. Tutaj masz jak wygląda goły żarnik czyli to masz wyciągnąć:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SrebnaStrzała 17-09-2009 16:46

Odp: wymiana żarnika w ksenonie
 
Cytat:

Napisał fxgold (Post 1246967)
oki, spróbuje, ale martwi mnie ta mała blaszka która to obrócenie skutecznie uniemożliwia. mam ją jakoś wyjąć??

Jaka blaszka? zdejmujesz wtyczke też ją lekko przekręcając, następnie ring i lampa wychodzi jednym palcem.

fxgold 18-09-2009 18:02

Odp: wymiana żarnika w ksenonie
 
jutro to rozbiorę i zrobię zdjęcie tej blaszki, no chyba że uda mi się to wymienić.

fxgold 19-09-2009 20:42

Odp: wymiana żarnika w ksenonie
 
rozebrałem, wymieniłem, cieszę się. wcześniej bałem się po prostu przekręcić tego ringu plastykowego bo nie chciałem go zniszczyć. dzieki wszystkim za porady i wskazówki.
pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.