Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną - palą się nadal po wyłączeniu świateł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78101)

TOMAS 06-09-2009 12:29

Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną - palą się nadal po wyłączeniu świateł
 
Dziś zakpuiłem 2 diody LED które miały oświetlać tablice rejstracyjną jasnym białym światłem.

Po założeniu wszystko ok, po właczeniu świateł też wszystko ok. Problem się zaczął po wyłaczenieu samochodu wszystkie światła poszły spać poza tymi co mają oświetlac tablice rejstracyjną paliły się non stop.

Ciekawe co jest przyczyną, szalejący CAN????? Po załozeniu orginalnych zarówek wszystko wróciło do normy.

Dla info orientacyjnego wrzuce link z alledrogo o jakie żaróweczki mi chodzi [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rijndael 06-09-2009 12:54

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1239670)
Dziś zakpuiłem 2 diody LED które miały oświetlać tablice rejstracyjną jasnym białym światłem.

Po założeniu wszystko ok, po właczeniu świateł też wszystko ok. Problem się zaczął po wyłaczenieu samochodu wszystkie światła poszły spać poza tymi co mają oświetlac tablice rejstracyjną paliły się non stop.

Poszukaj LEDów zintegrowanych z odpowiednim rezystorem, powinno być dobrze (ale będą brały tyle prądu co zwykłe żarówki).

moons 06-09-2009 15:23

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
Te diody też już mają w sobie rezystor inaczej poszły by z dymem przy 12V. Problemem może być faktycznie CAN. Diody te biorą tak mało prądu że pewnie ich nie widzi i nie wyłącza ich. Pewnym rozwiązaniem może być dołożenie jeszcze rezystora dużej mocy tak jak robi się to przy kierunkach żeby oszukać przerywacz.
Pozdrawiam

bambelo 06-09-2009 15:55

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
Ja Tomek mam założone na oświetleniu rejestracji dwie żarówki ledowe rurkowe 36mm i z nimi nie ma problemu, za to postojówki już dwa razy zaczęły migać jak świetlówka i palić się że z nich zrezygnowałem a w środku w lampkę oświetlenia kabiny wcisnąłem dwie takie listwy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jakoś dają rade bo wcześniej rurkowa także się spaliła

TOMAS 06-09-2009 16:05

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
No widzisz Andrzej w Mk3 masz rurkowe a w rurce jest jest chyba 6 diód może wtedy jest wiecej poboru i jakoś to działa, natomiast w Mk4 zastosowali takie jak w postojówkach i wychodzi lipa

Rijndael 06-09-2009 16:43

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1239791)
Te diody też już mają w sobie rezystor inaczej poszły by z dymem przy 12V. Problemem może być faktycznie CAN. Diody te biorą tak mało prądu że pewnie ich nie widzi i nie wyłącza ich. Pewnym rozwiązaniem może być dołożenie jeszcze rezystora dużej mocy tak jak robi się to przy kierunkach żeby oszukać przerywacz.

Właśnie o tym piszę, da się znaleźć takie które z punktu widzenia elektroniki udają zwykłe żarówki bez dodatkowych przeróbek.

trtami 07-09-2009 08:32

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
Jeśli chodzi o diody to czy ktoś z Was probował już zamontować diodowe światła do jazdy dziennej ?
I czy w mondeo mk4 jest to wogole możliwe?


Te swiatła do jezdy dziennej mogly by być umieszczone np w griluu powyzej czujnikow parkowania w tych krateczkach i dzialalo by to tak ze jesli wlacze swiatla w polozenie
A - czyli automat,
to jesli jest widno to zapalaja sie tylko te diodowe swiatla do jazdy dziennej,
a jesli czujnik zmierzchu stwierdzi ze jest na tyle ciemno to wylacza się swiatla do jazdy dziennei i standardowo zapala zwykle .


Edytuję posta bo założyłem nowy temat odnośnie swiatłeł do jazdy dziennej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

blur 08-09-2009 05:50

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
Pocztalem Wasze posty i również zakupiłem sobie takowe LEDy. W dniu wczorajszym założyłem na postojówki i musze powwiedzieć, że wyglądają zacnie przy xenonaxch z przodu ... maja taką samą barwę światła :).

Pobawię się chyba jeszcze i wyemienię te w lusterkach zewnętrznych i w środku auta, bo bardzo podoba mi się kolor światła.

trtami 08-09-2009 08:13

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
Czy ktoś sie orientuje jakie zarówki są montowane w lusterkach jako zarowki oswietlajace droge ? bo w instrukcji nic na ten teman nie jest napisane.

blur 08-09-2009 08:20

Odp: Diody LED oświetlające tablice rejstracyjną
 
Cytat:

Napisał trtami (Post 1240963)
Czy ktoś sie orientuje jakie zarówki są montowane w lusterkach jako zarowki oswietlajace droge ? bo w instrukcji nic na ten teman nie jest napisane.

W lusterkach mam takie same jak w pozycjach czyli W5W, pewnie w MKIV tez takie są :).
Np:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ja chyba takowe zaloze: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pewnie beda sporo oswietlaly :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.