Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Nabicie klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66592)

wanek 07-04-2009 08:32

Nabicie klimatyzacji
 
Nabijałem kilka dni temu klimatyzacje w samochodzie w jednym z wiekszych krakowskich warsztatów. Po spuszczeniu resztek gazu (bylo tego sporo ok 250 gram) i osuszeniu maszyna odmawiala posluszenstwa i nie chciala nabijac. Po kilku resetach maszyny, chyba za 3 razem udalo sie nabic nowy gaz (750 g), oczywiscie po kazdym restarcie 20 minut samo suszenie wiec bylem tam juz ze 2 godziny. Mechanior poodlaczal wszystko i kazal do kasy, jednak zwrocilem uwage ze w maszynie ze zbiorniczka nie ubylo oleju, co potwierdzil mechanik (zreszta nie mial wyjscia bi zbiorniczek byl pelny, bylem chyba pierwszym klientem).
No to od nowa caly cykl ze spuszczaniem itd. pozniej nabijanie i udalo mu sie jakos nabic recznie ten olej.
Ale mam kilka spostrzezen i chcialem sie nimi podzielic. Po pierwsze mechanik nabijal 750 gram gazu a przy tych próbach widzialem ze odsysalo za kazdym razem tylko ok 400g (to dziwne, w ciagu kilku minut nie bylo juz polowy gazu), jak to wytlumaczyc? Po drugie co by sie stalo gdybym nie zauwazyl i wyjechal z warstatu bez grama oleju w ukladzie klimatyzacji?

edward102 07-04-2009 08:38

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
gdzie mieszczą się ci spece!!!!

krzy04 07-04-2009 09:36

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
Gdybys wyjechał bez nabicia, to zatarłbyś sprężarkę w klimie.

oisom 07-04-2009 12:07

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
O ile zauważyłem to nie ma potrzeby za każdym razem dodawać oleju przy już którymś z rzędu napełnianiu klimatyzacji . Dużo zależy jaka była nieszczelność , gdzie , jak długo był układ nieszczelny .

jarekosw 11-04-2009 17:05

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
Chyba nic byś nie zatarł w spręzarce mieści się dużo więcej oleju niż to co maszyna odessie z czynnikiem . Natomiast mam pytanie czy oni tam robią próbę ciśnieniową azotem ? Z tego co piszesz masz w układzie nieszczelność i należy ją odszukać i usunąć a nie napełniać instalację co chwilę i wypuszczać czynnik chłodniczy w chmurę .

Danek27 11-04-2009 21:04

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
Na stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] można znaleźć szczegółowy opis dlaczego należy wykonywać serwis klimy, co trzeba sprawdzić i jak z niej korzystać. Czytając ten tekst dowiedziałem się, że należy, między innymi, przynajmniej co dwa lata wymieniać filtr-osuszacz. Natomiast na forum wszyscy piszą tylko o odgrzybianiu, czyszczeniu i napełnianiu klimy. Mam zatem pytanie co z tym filtrem - gdzie on się znajduje, a może go wogóle w Focusie nie ma, a może jest bezobsługowy?

jacio 11-04-2009 23:45

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Danek27 (Post 1136637)
Na stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] można znaleźć szczegółowy opis dlaczego należy wykonywać serwis klimy, co trzeba sprawdzić i jak z niej korzystać.

tylko link nie działa.

jarekosw 12-04-2009 10:37

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
Filtr osuszacz wymienia się gdy jest tego konieczność np. zawilgocenie ukadu chłodniczego .Znajduje się on nad przednim prwym nadkolem (po stronie pasażera ).

piotrek 74 12-04-2009 11:13

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
jak pisze jarekoswto ustrojstwo jest .Miałem z tym problem po kupnie fokuśika:506:-kima kaput ,jakiś orzeł tak naginał jedną rurkę że pękła (zalecenie wymiana -ale nie ma gwarancji że po wymianie klima będzie działać ) zapłaciłem 17pln(załącznik) i pospawane ,założone ,sprawdzone ,nabite ciśnienie ,i ponad 0,5roku hula aż miło .Teraz sprawdzałem termometrem (14 st.C na zewnątrz ) i na wylocie z kratki nad radiem mam -5st.C ale po 2min
PS.Klima manualna

Danek27 12-04-2009 12:18

Odp: Nabicie klimatyzacji
 
Faktycznie źle napisałem adres - niepotrzebny jest ukośnik na końcu. Poprawiłem. Dziekuję "jarekosw" za informację, ale jak stwierdzić, że nastąpiło zawilgocenie układu chłodniczego?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.