Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Czujnik zamknięcia maski a zdalny start (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333706)

ciupa 26-02-2023 17:46

Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
Cześć,
Z powodu niesprawnego sygnału zamknięcia maski nie działa u mnie zdalne uruchamiania silnika. Powodem niedziałania jest najpewniej uszkodzona wiązka czujnika lub też źle dopięta wtyczka. Jeszcze nie namierzyłem. Ale o tym za chwilkę.
W konfiguracji BdyCM wyłączyłem czujnik maski. Po tej czynności diagnostyka pokazuje, że maska zamknięta, ale zdalne uruchamianie dalej nie działa. Kody błędów niepowodzenia uruchomienia ciągle wskazują na niezamkniętą maskę. Czy to oznacza, że aby zdalne uruchamiania działało to czujnik zamknięcia maski musi być aktywowany czy może być jeszcze coś innego? (opcja zdalnego uruchamiania jest oczywiście aktywowana).
Czy wiązka do czujnika maski jest spinana z większą wiązką w okolicy lewego światła przeciwmgielnego (jak w przedlifcie) czy jakoś inaczej? Czy ktoś podzieliłby się odpowiednimi schematami? Czy jest możliwość dojścia do tej wtyczki bez ściągania przedniego zderzaka? Może ktoś już przez do przechodził...

robsoncz 28-02-2023 08:40

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
Wydaje mi się że jest prawdopodobne to że zdalny start nie działa z powodu przerwy na obwodzie czujnika maski a także po wyłączeniu w BCM . Bo załóżmy sytuację że masz kluczyki w kieszeni i grzebiesz pod maską , masz akurat pecha i niechcąco aktywowałeś zdalne odpalanie i co ?? Po paluchach. Komputer może uznać za niebezpieczne deaktywowanie czujnika maski ....

Bump: Jeśli już koniecznie chcesz się upewnić czy to wina czujnika to lepsza byłaby zworka(mostek) ma wtyczce

Herr KaLeu 01-03-2023 04:56

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
In Edge the BCM Config VehicleDoorsPresent Cfg5 must be changed from Not Present to Present, only then the hood sensor is active.

IRO3.5V6 01-03-2023 15:19

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
Cytat:

Napisał Herr KaLeu (Post 3446926)
In Edge the BCM Config VehicleDoorsPresent Cfg5 must be changed from Not Present to Present, only then the hood sensor is active.

W Edge BCM Config VehicleDoorsPresent Cfg5 należy zmienić z Not Present na Present, tylko wtedy czujnik maski jest aktywny.

ciupa 01-03-2023 18:57

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
Mostka zrobić się nie da, gdyż nie ma napięcia na żadnym (z dwóch) pinów. Nie ma czego mostkować. Dlatego pisałem o podejrzeniu wiązki i możliwości jej sprawdzenia, ale bez konieczności ściągania zderzaka.
O aktywacji/dezaktywacji już pisałem.

Antej 01-03-2023 19:19

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
Jakiego napięcia?
Sterowanie masą, to jakiego napięcia oczekujesz?

ciupa 01-03-2023 21:41

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3447038)
Jakiego napięcia?
Sterowanie masą, to jakiego napięcia oczekujesz?

Nie wiedziałem. Dlatego też pytałem o schemat, żeby wiedzieć czego i gdzie szukać... Mostek na wtyczce nie pomógł, domniemałem, że brakuje +12V. Przygodę z diagnostyką samochodową dopiero zaczynam. Natomiast mam "naleciałości" z automatyki przemysłowej. Tam zazwyczaj na element przełączający podawane jest napięcie właśnie po to aby diagnozować czy jest co "przekazywać" na drugi styk elementu przełączającego.

EW1 04-08-2023 20:20

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
Trafiłem na ten temat bo problem mam podobny. Nie mam ikonki otwarcia maski a co za tym idzie nie działa zdalny rozruch. Co prawda jest to fusion a nie edge ale BCM mam z edge i wszystko inne mi działa. BCM jest 63 linikjkowy chyba z rocznika 2017 i przydał by się schemat czujnika maski bo wszystko wydaje się ok a nie mam pewności jak jest z zasilaniem czujnika czy może z innego pinu niż C2280C/14 w przypadku fusiona

tedi_k 04-08-2023 22:18

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał ciupa (Post 3447058)
....domniemałem, że brakuje +12V. Przygodę z diagnostyką samochodową dopiero zaczynam. Natomiast mam "naleciałości" z automatyki przemysłowej....

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Fatalne naleciałości...
W sporej części automotive - w tym w Fordzie - wszelkie czujniki typu "otwarty/zamknięty" stan "aktywny" mają podawany masą.
BTW - ze schematu widać dokładnie, że zworka na C127 mogła nie pomóc jedynie wtedy, gdy masa w G111 się gdzieś straciła...
Pomijam oczywiście "ekstremalne" przypadki typu uszkodzone wejście czujnika w BCM (C2280C pin 14) np. w wyniku eksperymentów z podaniem +12V "w związku z naleciałościami z automatyki"...

EW1 05-08-2023 06:39

Odp: Czujnik zamknięcia maski a zdalny start
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3465825)
- Fatalne naleciałości...

Zatem w moim przypadku mam albo złe kodowanie albo problem z pinem C2280C/14 albo zwarty z masą kabelek pomiędzy BCM a C127.
Co dziwne na innym BCM miałem zdalny start ale udało mi się go zablokować i stąd był wymieniony na obecny.
Zostanie mi w pierwszej kolejności sprawdzić kabelkologię bo asbuild z wcześniejszego BCM nie powoduje pojawienia się ikony otwartej maski albo też wrócić do tamtego BCM-a ale to już jak minie sezon urlopowy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.