Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Korekty wtrysków - Forscan (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325745)

grabber 13-12-2021 16:46

Korekty wtrysków - Forscan
 
1 załącznik(i)
Witam, pytanie:

- czy numeracje dla PID'ów z korektą wtrysków w Forscan'ie (INJ_CORR_OFFS...) odpowiadają numeracji wtryskiwaczy,tak jak są one kodowane? (przy kodowaniu, podpowiedź w Forscanie podaje że wtryskiwacz nr 1 jest pierwszy od lewej).

Przy okazji, poniżej screen z korektami wtrysków. Czy takie wartości są dopuszczalne?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hansolo 13-12-2021 16:53

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
Nie znam się ale gdzieś czytałem że musi się sumować do zera. Tutaj +16 i -16 zero robią. Mądrzejsi niech napiszą , bo też mnie to ciekawi.

grabber 13-12-2021 17:15

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3385373)
Nie znam się ale gdzieś czytałem że musi się sumować do zera

Logiczne... tylko czy ten +16 jest do wymiany przy takich odchyleniu?
Na wolnych tak sobie skacze między +12-20... po dodaniu gazu, wszystkie sie zerują.

Hansolo 13-12-2021 17:19

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
Powyżej ileś tam obrotów zawsze wyskakuje zero. Za tydzień, albo kilka dni też prawdopodobnie się będzie zerowało , ale będą inne wartości na tych wtryskach. Sprawdzałem na trzech MK5 2,0 TDCI DW10F i wartości różniaste bywały, nawet większe niż te bezwzględne 16.
U Ciebie jest 1,6 TDCI/HDI . Szkoda że nie mam kabelka do żony 1,6 HDI / 115 KM / miałbym możliwość porównania.

grabber 13-12-2021 17:43

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
5 załącznik(i)
To jest wynik z Mondeo MK5, 2.0 TDCi, silnik 8TCC. Cierpi od dłuższego czasu na poranne głośne klekotanie i wycie... po 3 km jest już ok, ale znów jak juz się ciepło mu zrobi to zaczyna losowe życie, raz sie zbiera jak złoto, innym razem dziura po dodaniu gazu, raz cichutki jak benzyna, innym razem słychać jakieś stukowe i tak w około, oczywiście bez żadnych błędów. EGR zatkane. Trochę dziwnie zachowuje się ciśnienie doładowania względem oczekiwanego. Obstawiam turbinę, ale wolę upewnić się czy jednak nie wtryski... nie mam za bardzo z kim porównać parametrów i takie wróżenie z fusów... poniżej np. Dziwne odczyty z Ciśnienia doładowania względem zadanego.

grabber 14-12-2021 17:37

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
Pytanie do znawców:

Filmik prezentuje przebieg z ciśnieniem doładowania (linia zielona) oraz żądanym/oczekiwanym (linia czerwona).
Na wolnych obrotach ciśnienia są praktycznie wyrównane, natomiast przy jeździe, doładowanie żyje własnym życiem. Turbina do naprawy czy do czyszczenia (klejąca się zmienna geometria?).

(Gdyby filmik nie działał, to link YouTube → [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


grabber 15-12-2021 17:08

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
OK, rozumiem, nikt nie zna odpowiedzi na powyższe pytanie. To może inaczej, a czy ktoś wie czy przepustnica powinna/może zmieniać swoje wartości w trakcie jazdy? Możliwe że spowodowane jest to zbyt dużym ciśnieniem w dolocie?

darmodziej 15-12-2021 20:32

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
Cytat:

Napisał grabber (Post 3385748)
czy przepustnica powinna/może zmieniać swoje wartości w trakcie jazdy?

Jeżeli chodzi o wartości TPS, to oczywiście tak. Przecież chyba nie jedziesz cały czas z jednym położeniem pedału gazu.

grabber 15-12-2021 21:09

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3385797)
Jeżeli chodzi o wartości TPS, to oczywiście tak. Przecież chyba nie jedziesz cały czas z jednym położeniem pedału gazu.

Z tego co wiem, takie wspólne działanie przepustnicy z pedałem gazu jest w przypadku benzyny, nie diesla... myle się? Gdzieś czytałem że w przypadku diesla, przepustnica jest cały czas otwarta, a za regulacje dopływu odpowiada właśnie turbiną.

Z tym że u mnie rzeczywiście przepustnica 95% czasu jest otwarta w pełni, nie zależnie od pedału gazu czy przyspieszenia. Ale raz na jakiś czas przepustnica się przymyka na chwilę tak między 20 a 60%...

darmodziej 16-12-2021 09:04

Odp: Korekty wtrysków - Forscan
 
Może masz rację. Dawno temu, jak chodziłem do szkoły, to w dieslu też przepustnica uchylała się wraz z położeniem pedału gazu. Może teraz jest inaczej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.