Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Kluczyk na Ford Power/keyless (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318157)

Danio's 07-03-2021 18:18

Kluczyk na Ford Power/keyless
 
Poniżej podaję listę części aby zmienić wersję autka z kluczyka na keyless:
- BCM + 2 kluczyki keyless + groty,
- zestaw kabelków,
- kolumna kierownicy z blokadą + 5 nowe śruby,
- osłona kolumny kierownicy,
- SCCM,
- przycisk "ENGINE START/STOP",
- antena w podłokietnik i bagażnik,
- kodowanie + dopisanie BCM.
powyżej części do uruchomienia tzw "Ford Power"
do pełnego keyless:
klamki drzwi z antenami + dodatkowe okablowanie

sabaciontko 07-03-2021 20:43

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
Możesz podać jaki BCM wstawiłeś aby obsługiwał keyless?

EW1 21-05-2023 18:41

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
Odświeżę temat bo już mam wszystko skompletowane i pociągnięte wiązki do odpalania z przycisku. BCM obsługuje i system kluczykowy i przycisk ,więc w najbliższym czasie wybiorę się do Katowic na programowanie nowych kluczy. W Fusionie ESCL nie jest elementem systemu PATS ,więc następnie będę chciał i przekładkę kolumny kierowniczej zrobić na elektryczną co zresztą było przyczyną przejścia z kluczyka na przycisk. Pytanko zatem czy ktoś już u nas coś takiego robił ?

steell 11-06-2023 10:42

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jak uruchomiłeś? Kolumna jest faktycznie do wymiany czy do przerobienia?

EW1 11-06-2023 15:00

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
Ja pewności nie mam ale chyba wystarczy blokadę kierownicy w fusionie dorzucić a stacyjkę oczywiście wywalić.
Ja osobiście czekam na sygnał ze moge podjechać na dopisanie nowych kluczy. Wiązki mam i antena w tunelu też podłączona . Jeszcze wypada mi się zapytać czy anteny są jakoś wymagane czy zamienne tzn czy antena bagażnika może iść np do tunelu i na odwrót

tedi_k 11-06-2023 20:53

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
Cytat:

Napisał EW1 (Post 3459786)
...czy anteny są jakoś wymagane czy zamienne tzn czy antena bagażnika może iść np do tunelu i na odwrót

Antena to antena... Jeśli dane złącze do niej pasuje, to może być w danym miejscu...

steell 12-06-2023 09:06

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Koledze powyzej chodzi zapewne o to ze na rynku są dwa rodzaje numerów anten DS7T-15603-AA i DS7T-15603-CA. Nie bardzo wiadomo czym się różnią złącze jest to samo w obu. DS7T-15603-CA spotkałem opisane jako pasujące do Kuga MK3 Escape 20+ USA, Mustang 15+, GALAXY MK4, sprawdzę co tam oryginalnie w fusionie przedlift siedzi. Natomiast ta AA to fordy mondeo mk5, focus itd. Z tego co zauważyłem na zdjeciach to na CA jest naklejona naklejka a pod spodem opis AA. Te anteny są zamienne czy mają byc w określonych modelach lub na określonych miejscach w aucie?

EW1 12-06-2023 09:36

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
A jak mam pytanko do kolegi Tadeusza czy RTM odpowiada za dostęp tylko czy też za np włączenie zapłonu , uruchamianie ...
Pytam bo w dobrych pieniążkach kupiłem RTM 902mhz i pewnie da się ogarnąć zdalne uruchamianie

tedi_k 12-06-2023 10:49

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
Cytat:

Napisał EW1 (Post 3459855)
....jak mam pytanko do kolegi Tadeusza czy RTM odpowiada za dostęp tylko czy też za np włączenie zapłonu...

RTM - zgodnie z resztą z nazwą - odpowiada jedynie za odbiór komunikatów radiowych z kluczyka ORAZ Z CZUJNIKÓW TPMS (tak więc ostrożnie z tymi zmianami, bo może być trzeba wszystkie czujniki w oponach wymieniać...).
Odebrane komunikaty radiowe RTM posyła wprost do BCM a BCM dopiero identyfikuje "co tam mi tu przysłali" i zastanawia się "co by tu z tym można zrobić"...:wink:

EW1 12-06-2023 14:57

Odp: Kluczyk na Ford Power/keyless
 
Dziękuję za info i też już doczytałem ,że TPMS poliftowy w Fusionach obsługuje wszystkie częstotliwości RTM więc muszę się za czujnikami rozejrzeć bo mój jest z 2016 i może być problem. Ale przynajmniej wiem że mogę to odłożyć na później i mogę podjechać z założonym RTM i zmienionymi czujnikami w kołach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.