Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   Szarpie automatyczna skrzynia biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29496)

luki_galaxy 29-08-2007 11:14

Szarpie automatyczna skrzynia biegów
 
Witam,
mam galaxy 2,3 z 98r z automatyczną skrzynią biegów. Przy spokojniej jeździe szarpie jak zmienia z 2 biegu na 3. Jak autem się mocno przyśpiesza to nie jest to szarpnięcie tak odczuwalne.
Czy miał ktoś z Was podobny problem i jak go rozwiązał?

lux

EskimosGalax 03-09-2007 15:29

Szarpiacy automat 2.3 1998
 
Mam ten sam model z identycznym problemem - tez szukam pomocy.

subratri 03-09-2007 21:12

zawsze mowia ze jak automat nie tek dziala jak powinien to wymienic olej i FILTEREK, z tego co wiem to 90 % problemow ze skrzynia rozwiazuje taki zabieg

bary 04-09-2007 06:46

Nie mam automatu, ale kiedyś na MKP
czytałem, ze wymiana oleju pomagała.

luki_galaxy 10-09-2008 20:43

Re: Szarpie automatyczna skrzynia biegów
 
Szanowni Państwo,
znalazłem przyczynę szarpania mojej skrzyni.
1. wymiana oleju i filtra nie pomogła
2. skrzynia przy przyłączaniu z 2giego na 3ci bieg tak szarpała, że w końcu został mi tylko 3 bieg.
3. wymieniłem skrzynie na używkę z gwarancją rozruchową od pewnego sprzedawcy na allegro (Galax25), którego serdecznie polecam, ale problem szarpania nie zniknął. Zacząłem szukać więc problemu poza skrzynią.
4. Jeden z fachowców od ASB polecił mi sprawdzić sygnały przekazywane do skrzyni - szczególnie czujnik położenia przepustnicy oraz czujniki prędkości w trybie pracy rzeczywistej.
5. Po krótkiej kontroli w dobrej stacji diagnostycznej (pana Macury w Ustroniu), podłączeniu do komputera, zostały zsynchronizowane parametry położenia przepustnicy ze skrzynią biegów. Natychmiast skrzynia zaczęła pracować IDEALNIE ! Bez najmniejszych szarpnięć wyjechałem z serwisu.

Wiem, że wiele użytkowników Galaxy z ASB ma podobne problemy, piszę więc aby zaoszczędzić Wam niepotrzebnych kosztów ewentualnego remontu skrzyni. Podobny problem może występować również w innych modelach.

Pozdrawiam
luki

poll 10-09-2008 21:51

Re: Szarpie automatyczna skrzynia biegów
 
Gość z allegro jest ok mogę go też polecić kupiłem u niego skrzynkę więc wiem :fcp29

rciechan 12-09-2008 08:25

Re: Szarpie automatyczna skrzynia biegów
 
Cytat:

Napisał luki_galaxy
Szanowni Państwo,
znalazłem przyczynę szarpania mojej skrzyni.
1. wymiana oleju i filtra nie pomogła
2. skrzynia przy przyłączaniu z 2giego na 3ci bieg tak szarpała, że w końcu został mi tylko 3 bieg.
3. wymieniłem skrzynie na używkę z gwarancją rozruchową od pewnego sprzedawcy na allegro (Galax25), którego serdecznie polecam, ale problem szarpania nie zniknął. Zacząłem szukać więc problemu poza skrzynią.
4. Jeden z fachowców od ASB polecił mi sprawdzić sygnały przekazywane do skrzyni - szczególnie czujnik położenia przepustnicy oraz czujniki prędkości w trybie pracy rzeczywistej.
5. Po krótkiej kontroli w dobrej stacji diagnostycznej (pana Macury w Ustroniu), podłączeniu do komputera, zostały zsynchronizowane parametry położenia przepustnicy ze skrzynią biegów. Natychmiast skrzynia zaczęła pracować IDEALNIE ! Bez najmniejszych szarpnięć wyjechałem z serwisu.

Wiem, że wiele użytkowników Galaxy z ASB ma podobne problemy, piszę więc aby zaoszczędzić Wam niepotrzebnych kosztów ewentualnego remontu skrzyni. Podobny problem może występować również w innych modelach.

Pozdrawiam
luki

a możesz jakieś szczegóły podać ile Cię to kosztowało i ile im to czasu zabrało? Bo u mnie wyskakuje ciągle bład połączenia elektrycznego pomiędzy skrzynią i silnikiem i czasem jeszcze coś z przeputnicą i nie wiem czy to nie czasem na skutek tego zdarza się, że skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i jedzie tylko do 3. Czy warsztat w którym to robiłeś to jakiś zwykły czy specjalizują się w ASB?

luki_galaxy 13-09-2008 09:50

Re: Szarpie automatyczna skrzynia biegów
 
do rciechan.

Koszt używanej skrzyni z przesyłką to 2150 zł. Do tego dochodzą koszta przełożenia skrzyni, wymiany oleju, filtru i koniecznie uszczelki miski olejowej oraz diagnoza komputerowa silnika, skrzyni i kilka drobiazgów po drodze naprawionych (sworznie). W sumie zamknęło się kwotą 3400 zł.

Co dotyczy serwisu, to nie był to serwis firmowy, tylko dobry prywatny serwis, który miał oryginalne oprogramowanie do diagnozy Forda i VW (często Fordowski program źle odczytuje parametry skrzyni - bo to skrzynia VW).

Nie wiem co ci więcej napisać. Najlepiej przyjedź na weekend do Ustronia i w sobotę odstaw auto do serwisu Stefana Macury.

Pozdrawiam,
lx

rciechan 13-09-2008 11:03

Re: Szarpie automatyczna skrzynia biegów
 
wymiana na razie nie jestem zainteresowany ;) zreszta wolalbym zrobic kapitalny remont skrzyni na nowych czesciach i z gwarancja bo kosztuje to 4000 wiec roznica niewielka a przynajmniej wiadomo co jest w srodku ;)

a w temacie tego serwisu to w ktorym Ustroniu bo ja znam 5 ;)

luki_galaxy 13-09-2008 11:24

Re: Szarpie automatyczna skrzynia biegów
 
Remont skrzyni ma sens jeśli jest w miarę w dobrym stanie. Ale jak już ktoś w niej grzebał i przepalił się kiedyś w niej olej, bo padła chłodnica ASB, to warto zaryzykować z kupnem używki.

Co dotyczy Ustronia to chodzi o ten na południu obok Cieszyna, Wisły.

lx


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.