Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292966)

Bambusekk 01-03-2019 20:11

Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp
 
Witam,
W dniu dzisiejszym byłem na oględzinach w SOLID GARAGE z S-maxem 2.0 TDCi 140hp PS.

Po jeździe testowej nie było żadnych zastrzeżeń co do pracy skrzyni biegów. Zmienia biegi płynnie, nie szarpie itp. Po podniesieniu okazało się, że jest lekki wyciek ze skrzyni biegów. Opinie są różne - uszczelnienie skrzyni, wymiana sprzegieł, wymiana całej skrzyni. Czy ten wyciek może być początkiem problemów ze skrzynią? Ogólnie auto bezwypadkowe, 225kkm przejechane potwierdzone i innych większych zastrzeżeń do niego nie było. Ten wyciek mnie martwi...

Jeśli można to proszę o Wasze opinie związane z tą skrzynią.

arekmiz 03-03-2019 07:13

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
225 kkm? A co ile kkm był wymieniany olej? Jak co 60 kkm to za rzadko. I to oznacza że szykuj się. A na co? Poczytaj w paru sąsiednich wątkach. Aha, skoro byłeś w Solid, znaczy że możesz również się udać do pewnej firmy w okolicach Puławskiej... :)

BrunoJ 03-03-2019 08:01

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
Ale zauważyłeś że pytający oglądał auto przed zakupem? Naprawdę na etacie chyba jesteś ;-)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ze skrzynia jest tak, że nawet jeśli wystarczy wymienić uszczelnienia to robocizna przy skrzyni jest droga, a po zdjęciu skrzyni mogą wyjść inne rzeczy. Więc firmy zazwyczaj namawiają na pełen remont nawet jeśli auto jeszcze trochę by pojezdziło.
Jeśli reszta auta jest ok to możesz próbować zbijac cenę tą usterka skrzyni ale raczej nikt Ci nie o obniży o 10tys.
Kolega wyżej słusznie zauważył, że przy tym przebiegu nawet jak kupisz bez wycieku to z drogą naprawą skrzyni trzeba się liczyć. Sprawdź jak był wymieniany olej.

Bambusekk 03-03-2019 09:17

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
Dzisiaj pozyskam VIN auta i napisze do Sławka @ bo auto jest z Niemiec a gosc nie jest w stanie dowiedziec co ile byl i czy w ogole bym wymieniamy olej :-) Mam nadzieje, ze Slawek pomoze rozwiac wątpliwości. Auto w super stanie no ale... Ta skrzynia :-\

Piotr_V6 03-03-2019 21:31

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
uszczelniacz pokrywy sprzęgieł czasem puszcza , niestety nie jest to tania robota. Ale to nie oznacza remontu skrzyni , tak czy tak przy wymianie uszczelniacza warto zainteresować się sprzęgłami bo to i tak już jest na wierzchu.Pytanie czy to wyciek z uszczelniacza pokrywy sprzegieł czy z silnika.

Bambusekk 04-03-2019 06:21

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
Sęk w tym, ze nie chcieli powiedziec skad dokladnie leci. Pytalem to powiedziano mi, ze skrzynia cieknie. Mogli sie chociaz okreslic. Druga sprawa jest taka, ze wedlug nich cala podłoga jest w oleju. Nie wiem jak to stwierdzili bo byl podnoszony pozniej na warsztacie i niczego takiego nie zauwazylem. Osłoną moze i byla brudna w takim nalocie (brud, olej itp). Autko ogolnie mnie sie bardzo podoba. Zastanawiam sie czy nie ryzykowac z zakupem. Uszczelnienie mowili ze ok 1000zl wyjdzie jesli to tylko to.

Piotr_V6 04-03-2019 16:22

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
Dokładnie ale nie na oryginalnym uszczelniaczy oryginalny uszczelniacz to koszt 800zł a te zamienniki to loteria zaraz może zaciekać znów.

Bambusekk 04-03-2019 16:42

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
Piotr, to cena za uszczelniacz chyba byla podana ze okolice 1000zl. i do tego robote. To pewnie chodzi o oryginal. Nie wiem czy to cos wniesie do dyskusji ale oznaczenie skrzyni to - 6DCT450 - MPS6.
Dzisiaj pisalem do Slawka, podal cala historie napraw gwarancyjnych ale nic konkretnego nie ma. Zadnych informacji odnosnie wymiany oleju, filtrow czy rozrzadu. A szkoda... Nie wiem gdzie takie rzeczy moge sprawdzic.

Piotr_V6 05-03-2019 16:20

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
zbij 7 tysi na cenie i bierz rozbieraj sprzęgło regeneruj wszystko i spokój

slawek-kali 05-03-2019 16:21

Odp: Skrzynia autopmatyczna PS - 2.0 TDCi 140hp - pomoc w ocenie
 
swietna rada.. "prosze pana, pytalem na forum i kazali mi zbic cene i zabierac.. to jak?"

Ja bym takiego klienta psem poszczuł :D

Cytat:

Napisał Bambusekk (Post 3101634)
ale nic konkretnego nie ma

jest wymiana wtrysku na 4 cylindrze przy 199kkm, napisalem przeciez.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.