Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [Grand C-MAX 2015- ] Inteligentne ładowanie akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290167)

Ringostar 27-12-2018 17:00

Inteligentne ładowanie akumulatora
 
Witam
Od pewnego czasu obserwuję problemy z ładowaniem akumulatora , nie bardzo wiem jak to prawidłowo powinno działać ale problem wygląda tak:
niekiedy podchodzę do samochodu otwieram drzwi i widzę na dodatkowym woltomierzu napięcie 12,7 V czyli ok uruchamiam silnik i napięcie spada do 12,1 V i tak się utrzymuje do końca trasy np. 20km zamykam auto i widzę na woltomierzu 12 V Następne uruchomienie powiedzmy po wyjściu z pracy napięcie 15,1 V i tak jadę do domu 25 km napięcie albo utrzymuje się tak do końca lub spada do 12,1 V.
Chyba jest coś nie tak ? zaraz pewnie wykończy się akumulator . Problemy obserwuję od początku zimy. Za ładowanie inteligentne odpowiada komputer ?
Czy będzie widać błędy po podłączeniu do komputera ? Na desce nie ma komunikatów ani kontrolka ładowania nie zapala się . Problem w tym że to raz działa prawidłowo a raz nie i podjeżdżam do serwisu a to działa.

endrius33 27-12-2018 17:08

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
Tak to ma działać. Jeśli poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej ileś tam % komputer go ładuje do odpowieniego poziomu i jeśli go osiągnie napięcie ładowania spada do 12 V. U mnie ten poziom to ok 83...84 %

Nataptane z Tapatalk

aprox99 27-12-2018 20:29

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
na desce nie ma komunikatu ani lampka nie świeci bo jest wszystko ok

skorpion1159 27-12-2018 20:48

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
Na pewno nie jest to normalne zjawisko.Każde uruchomienie pojazdu stwarza obciążenie akumulatora.Kiedyś z ciekawości podłączyłem atestowany voltomierz..Przy uruchamianiu napięcie spadało do 10,6 V,po uruchomieniu wzrastało na 14,6V (ok 1 minuta)Później stopniowo się obniżało,lecz nigdy nie spadło poniżej 13 voltów.

aprox99 27-12-2018 20:58

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
bo to jest zależne od wielu czynników,podlączył sobie dodatkowy voltomierz i cyrkuje

endrius33 27-12-2018 20:59

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
1 załącznik(i)
Mam prawie codziennie uruchomionego Forscana na telefonie i sprawdzam parametry ładowania i naładowania akumulatora i u mnie jest tak jak pisałem wyżej

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nataptane z Tapatalk

aprox99 27-12-2018 21:02

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
dopóki lampka ładowania nie świeci dałbym sobie spokój i nie kombinował

Stasiu47 28-12-2018 18:04

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
To niby dziwne zachowanie akumulatora to raczej "zasługa" miernika. W moim aucie po kilku dniach postoju napięcie aku to 11,5-11,7 V, czyli wg podręcznikowych teorii akumulator do ładowania, a raczej do wymiany, ale podobno w przypadku ASS to norma. Tak jest od 5-ciu lat - wcześniej nie mierzyłem - teraz ma ponad 6 lat i nigdy nie zawiódł. Ponieważ jeżdżę rzadko i na krótkich odcinka co jakiś czas (raz na 1-3 m-ce) podładuje go prostownikiem z Lidla za 60,- zł, bez wyjmowania i odpinania. Wyrzuć ten woltomierz, po co ci te dane, szkoda zdrowia na takie zmartwienia.

adwolf 30-01-2020 16:16

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
[QUOTE=endrius33;3072653]Mam prawie codziennie uruchomionego Forscana na telefonie i sprawdzam parametry ładowania i naładowania akumulatora i u mnie jest tak jak pisałem wyżej

Witam, jaka to aplikacja + przystawka bluetooth?

Bump:
Cytat:

Napisał endrius33 (Post 3072653)
Mam prawie codziennie uruchomionego Forscana na telefonie i sprawdzam parametry ładowania i naładowania akumulatora i u mnie jest tak jak pisałem wyżej

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nataptane z Tapatalk

Jaka to aplikacja + przystawka bluetooth?

endrius33 30-01-2020 16:20

Odp: Inteligentne ładowanie akumulatora
 
Forscan dostępne odpłatnie na Google Play + obd 2 bluetooth


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.