Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243198)

akrzyw 23-04-2016 22:20

Czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
Witam,

Przeczytałem już masę wątków o czujnikach ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Objawy są takie, że po włączeniu wstecznego zapala się dioda na przycisku i świeci się cały jakby czujniki działały prawidłowo ale przy podjeżdżaniu do przeszkody (zarówno z przodu jak i z tyłu) brak jakiegokolwiek sygnału dźwiękowego. Co może być przyczyną?

Przy okazji zbiegło się to z wymianą radia 6000 CD na Sony. Czy tu może być przyczyna?

Z góry dzięki za pomoc.

krystianen 23-04-2016 22:41

Odp: czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
Czy czujniki działały przed wymianą radia? Nie pamietam czy w smaxie 2012 jest brzeczyk czy juz dzwieki udzi z głośników. Jeżeli ta pierwsza opcja to moze brzęczyk ci padł. Wtedy "przycik" od czujnków nie bedzie zgłaszał awarii. Zaczął bym od podłączenie go do komputera.

akrzyw 24-04-2016 09:41

Odp: czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
Tak. Czujniki działały poprawnie. Mam jeszcze stare radio więc mogę przełożyć i sprawdzić. Jeśli to kwestia radia to jest w sony w menu jakaś opcja wlaczenia/wyłączenia dźwięku z czujników?
Czy po podłączeniu kompa pokaże co jest nie tak?
A może to kwestia tego że radio sony jest z 2010 roku więc starsze niż auto?

BARNEY 24-04-2016 10:29

Odp: czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
Ja miałem trochę inny problem. Mianowicie zamieniałem Sony na NXa i musialem dołożyć dwa głośniki do PDC (przód i tył) bo w przypadku radia Sony dźwięk do PDC przechodzi przez system audio i jest słyszalny w głośnikach auta. Albo jest jakas konfiguracja dla Sony albo trzeba trochę pobawić się w zamianę okablowania.

mottom 24-04-2016 14:43

Odp: czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] najprościej wymień radio i bedziesz wiedział.

mm32 24-04-2016 15:00

Odp: czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
Powinieneś zmienić w centralnej konfiguracji rodzaj radia i wszystko powinno się naprawić-dźwiek z PDC powinien iść w przypadku SONY przez głośniki.

akrzyw 24-04-2016 16:05

Odp: czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
Sorry za może głupie pytanie ale jak to zrobić?

dandii 24-04-2016 20:35

Odp: czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
Cytat:

Napisał krystianen (Post 2583265)
Czy czujniki działały przed wymianą radia? Nie pamietam czy w smaxie 2012 jest brzeczyk czy juz dzwieki udzi z głośników. Jeżeli ta pierwsza opcja to moze brzęczyk ci padł. Wtedy "przycik" od czujnków nie bedzie zgłaszał awarii. Zaczął bym od podłączenie go do komputera.


Miałem padnięty głośnik od przednich czujników i pokazywało awarię.Kod błedu b1b53, wymiana głośnika pomogła i wszystko zaczęło działać.

mm32 24-04-2016 20:51

Odp: czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
Cytat:

Napisał dandii (Post 2583870)
Miałem padnięty głośnik od przednich czujników i pokazywało awarię.Kod błedu b1b53, wymiana głośnika pomogła i wszystko zaczęło działać

U autora wątku sytuacja jest inna bo układ zachowuje się tak jakby działał-nie wchodzi w stan awaryjny.

bocheno 29-04-2018 16:22

Odp: Czujniki cofania brak sygnału dźwiękowego
 
I jakie jest rozwiązanie problemu? Mam taki sam problem. Auto 2014 i "nowe" radio Sony z 2010 i po wymianie nie ma dźwięku z PDC. Radio 6000 dawało dźwięk przez głośniki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.