Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] Tournee nowe 1,6 pali jak smok. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=235355)

Dziadparyski 15-12-2015 09:34

Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
Dzień dobry.
Kupiłem nowe autko. Z początku myślałem że się dociera. No ale po przejechaniu ponad 16000 km w dwa miesiące. W różnych warunkach autostradą,wiochy, miasto. Pali ponad 7l na100km. Samochód jest mi niezbędny codziennie więc nie pojechałem do aso. Miał palić do 5l nie wspominając o katalogowy 3.8 L w trasie.
Zatem mam pytanie. Czy ford oszukuje klientelę czy ten mały samochodzik po prostu pali tyle co mój ostatni renault master?
Jest to mój ósmy ford i czwarty w firmie. Drugi użytkowany przez nas ale transit courier pali 6,5.
I wiem jak się jeździ oszczędnie.
Pozdrawiam i prosze o poradę.
Zostawienie tego auta w aso przyniesie mi spore straty A nie po to brałem z salonu.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

arkmyl12 18-12-2015 16:55

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
Przymierzam się do wymiany mojego Connecta na nowego. Możesz podzielić się uwagami i wrażeniami. Też mam zamiar kupić nowego. Ale mało użytkowników naszego forum ma connecty stąd też i informacji nie za dużo.

Haymaker 20-12-2015 07:39

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
Mamy Tourneo Connect 7 os. i Connect VAN, nie jeździmy ECO, i spalanie 8l to norma. Obydwa to 1.6TDCi 115KM.

Lza 21-12-2015 14:26

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
Zobacz raporty spalania użytkowników dla tego samochodu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Syntetyzer 21-12-2015 16:08

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
3,8 l. to tylko w warunkach labolatyryjnych chyba...

Dziadparyski 21-12-2015 19:20

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
Cytat:

Napisał arkmyl12 (Post 2501842)
Przymierzam się do wymiany mojego Connecta na nowego. Możesz podzielić się uwagami i wrażeniami. Też mam zamiar kupić nowego. Ale mało użytkowników naszego forum ma connecty stąd też i informacji nie za dużo.

Ogólnie dzięki za odpowiedzi.
To czym jeżdżę to się nazywa Tourneo Courier, przez pisanie na telefonie wyszedł mi connect.
Brat jeździ nowym conectem i bardzo sobie chwali, przejechał bezawaryjnie w rok z okładem ponad 60 tyś km. Jedyna wadą Forda jest serwis autoryzowany. Który nie słyszy wady koła dwumasowego.
A ze swoim to doszedłem do wniosku że podniesienie mu mocy wyeliminuje problem przepalania paliwa.Kij z gwarancją, widzę jak ASO traktuje roszczenia co do Connecta

Lza 22-12-2015 08:34

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
Podniesienie mocy zwiększa zużycie paliwa. Gdyby zmniejszało, było by to sprzeczne z prawami fizyki :-)

Są dostępne takie moduły, że zrobisz to bez utraty gwarancji. Wpina się je do wtyczki komputera. Gdy jedziesz do ASO wystarczy wypiąć i nie ma śladu. Nie wiem czy takie moduły mają jakikolwiek sens, ale znam ludzi którzy są z tego zadowoleni.

Cytat:

Napisał Syntetyzer (Post 2503151)
3,8 l. to tylko w warunkach labolatyryjnych chyba...

Raczej tylko z rozważań teoretycznych szefa marketingu forda :P. Prawo powinno zezwalać na zwrot pojazdu i odzyskanie pieniędzy jeśli spalanie jest rażąco różne niż katalogowe. Skończyła by się epoka podawania w katalogach takich bzdur.

wtomeks 22-12-2015 10:05

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
Jak ktoś kupuje auto na podstawie spalania w katalogu to też jest nawiedzony zdrowo.
Szczególnie że spalanie zalezy od tylu czynników że głowa mała.

Zresztą niektórym udaje się robić niezłe spalania, np trasa 400 km i max prędkość 85 km/h.... nawet podczas wyprzedzania :)

A dwa bez podłączenia pod kompa ciężko coś stwierdzić.

Marek 22-12-2015 12:02

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
Cytat:

Napisał Lza (Post 2503557)
Podniesienie mocy zwiększa zużycie paliwa. Gdyby zmniejszało, było by to sprzeczne z prawami fizyki :-)

To popytaj tych co chipowali,że spalanie podczas normalnej jazdy po chipie spadało. Niestety rosło przy wykorzystaniu mocy :P

Lza 22-12-2015 23:19

Odp: Tournee nowe 1,6 pali jak smok.
 
No niby mówią, że spadało, ale nie są to wartości, które by wychodziły przed przecinek. W dodatku mierzone na zbyt krótkich dystansach by były jakoś szczególnie miarodajne. Raczej to efekt placebo niż rzeczywistość. Wyniki długodystansowe są raczej niekorzystne.

Swoją drogą nie spotkałem się jeszcze z nikim kto by chipował auto, żeby zmniejszyć spalanie. Zazwyczaj chipują, żeby mieć więcej mocy pod butem.

Cytat:

Napisał wtomeks (Post 2503609)
Jak ktoś kupuje auto na podstawie spalania w katalogu to też jest nawiedzony zdrowo.

Tak, ale winne jest kulawe prawo, które pozwala koncernom okłamywać i oszukiwać nabywców. Prawo powinno być tak skonstruowane, że jeżeli w katalogu pisze, że 2 tonowy samochód pali 3,8 to koncern, który takie coś umieszcza ma zrobić wszystko, żeby ten samochód palił 3,8. W przeciwnym wypadku zwrot samochodu / pieniędzy i odszkodowanie dla kupującego.

Tymczasem jak się weźmie katalog dowolnej marki i poczyta, że samochód o gabarytach i masie tourneo ma palić 3,8 to pusty śmiech ogarnia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.