Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Sprężyna powrotu pedału sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229344)

maureliusz 27-08-2009 18:42

Magiczna spręzyna sprzęgła
 
Witam!
Dzisiaj coś strzeliło radośnie :) i między nogami wypadła mi śliczna sprężynka w plastykowej obudowie :) Już zakupiłem takową -16zł. I teraz mam pytanie. W woreczku mam dwie - taka jak mi padła i jeszcze jedna taka z dwoma oczkami. Jeżeli dobrze rozumiem to co wyczytałem w necie, to ta z plastykiem jest do diesla, a ta z haczykami do benzyny. Mam rację? Bo widzę, że na pedale mam uchwyt do tej drugiej też, ale wkładanie dwóch, to chyba bez sensu??

maureliusz 27-08-2009 21:06

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
Właśnie wróciłem po dwóch godzinach oglądania deski od spodu...:-(
Prawie wiem, jak ty wymienić, prawie... Trzeba najpierw wyciągnąć białą zawleczkę, która łączy pedał sprzęgła z popychaczem do sprzęgła. Zawleczkę umiem (już umiem...) zwolnić, ale za nic nie da się jej wyciągnąć. Moim zdaniem, ASO musi mieć jakiś specjalny tool, żeby zblokować sobie ten popychacz w stanie ściśniętym i wtedy wyciągają tę zawlęczkę.

Czy ktoś może próbował to rozmontować i ma inny pomysł????

Dla mnie to wredne, żeby tak skonstruować samochód, aby bez magicznego klucza nie dało się tego zrobić, a późnij kasują 200zł za wymianą sprężynki wartej...16zł...

maureliusz 28-08-2009 21:51

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
Fuck, Fuck, Fuck...
NIGDY WIĘCEJ! Wracam właśnie z garażu...3 godziny nie moje i...lipa!!! Pedał sprzęgła udało mi się wyciągnąć... i tyle(a jeszcze pocięte łapy GRATIS). Musiałem wszystko zmontować od nowa, a to...BYŁA MASAKRA! Zalałem własnym potem wycieraczkę - nie żartuję. Nie wierzę, że w serwisie wyciągają pedał sprzęgła. Znalazałem takie wskazówki na necie:
"witam
w nawiazaniu do irytującej sprezynki
trzeba w pedale sprzęgła wypiąć białą spinkę łączaca owy pedał z pompą sprzęgła przekręcić czarną obejmę i odkręcic trzy śruby i pedał jest wyjęty założyć sprężynkę w białym kołnierzu i skręcić z powrotem ."

Moim zdaniem, napisał to ktoś z serwisu...dla zabawy! Owszem, białą spinkę da się wyjąć. Przekręcić całą obejmę, to już nie tak łatwo bez klucza serwisowego, ale da się. Pedał sprzegła, a owszem wylezie. Spręzynki i tak nie ma szans założyć - trzeba ewidentnie specjalne narzędzie. A potem złożyć do kupy...coś pięknego. Nigdy tak się nie namęczyłem. Serio mówię, że lepiej rozrząd wymieniać, niż pedał sprzęgła wyjmować/wkładać.

REASUMUĄC - PRZESTRZEGAM PRZED WYCIĄGANIEM PEDAŁU SPRZĘGŁA - moim zdaniem, nie tędy droga. Ja póki co, oddam to jednak serwisowi - nie mam wyjścia.
Mam mały pomysł, aby mając w ręce nową sprężynką wykonać odpowiednie narzędzie do jej zakładania, ale to w wolnym czasie. Póki co, mam tej sprężynki...serdecznie dosyć.
Aha, ja oczywiście piszę o DIESLU, bo w benzynie jest zupełnie inna ta sprężyna i w innym miejscu. Myślę, że jej założenie jest bardziej prawdopodobne samemu...

mark54 30-08-2009 18:24

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
Mialem kiedys ten sam problem w swoim focusie.
Sprezynka kosztowala cos kolo 20zl a za jej wymiane serwis chcial cos kolo 250zl, bo to zgodnie z ich czasem pracy jest robota na 2,5h dla mechanika.
Pewnie wlasie dlatego tak dlugo ze dostep wcale nie jest prosty.
Na szczescie w moim przypadku zrobili to na gwarancji :)

alex2006 30-08-2009 18:53

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
"REASUMUĄC - PRZESTRZEGAM PRZED WYCIĄGANIEM PEDAŁU SPRZĘGŁA - moim zdaniem, nie tędy droga. Ja póki co, oddam to jednak serwisowi - nie mam wyjścia."

maureliusz-Czy to nie Twoje słowa z przed tygodnia?:
"Powiem szczerze, dla mnie KAŻDE ASO to lipa."
Czyżbyś zmienił zdanie?

rafał1979 31-08-2009 12:38

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
witam kolegów..mam pytanie otóż czy tą plastikową obudowę do tej sprężynki da sie gdzieś kupic...bo u mnie juz się wyrobił z jednej strony ząbek i nie długą wpadnie ze sprężynką, chodzi o sama tą obudowe...bo w serwisie mi krzykneli 520 zł za cały pedał sprzęgła:shock:

maureliusz 31-08-2009 12:46

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
Łeeee... do 1.6 sprężynka z tym plastykiem (a nawet dwie, bo od razu do benzyny) w jednym woreczku, zapłaciłem 16zł. Zadzwoń sobie do WIKARa i zapytaj, bo to trochę dziwne, chyba, że z wymianą Ci powiedzieli.

rafał1979 31-08-2009 12:51

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
520 zł cały pedał plus 80 zł wymiana po twierdzą oni , że takiej plastikowej obudowy to nie mają w katalogu tylko cały pedał...a gdzie kupiłes? jak można wiedzieć?

rafał1979 31-08-2009 16:00

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
koledzy gdzie mogę to dostać?

maureliusz 31-08-2009 19:20

Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła
 
Ja kupiłem w Wikar Kraków. Jeżeli masz coś takiego jak ja, to proszę:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

...ale ja mam 1.6. Być moż w 1.8 jest inaczej. Swoją drogę, to Ford trochę przesadza i ktoś się powinien tym zająć - znaczy się rzecznik praw konsumenta. Jak można takie "miny" wsadzać w samochód... Mogliby za tę sprężynę dać koszt wymiany 20 000 złotych i też każy musiałby u nich wymieniać. Oj, nie fair!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.