Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Regulacja kąta wtrysku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=22889)

CortheZ 26-03-2007 03:36

Regulacja kąta wtrysku
 
Witam


Jak reguluje się kąt wyprzedzenia wtrysku, chodzi o pompę lucas?
Mam na myśli co należy "pokęcić" oraz jak ustawić żeby było dobrze.

Pozdrawiam
CortheZ

stasiu110 27-03-2007 12:36

Witam.
Widzę, że nie ma chętnych aby ci pomóc.
Regulacja w tym typie pompy jest ograniczona.
Generalnie wykonuje się ją tylko przy wymianie paska rozrządu.
Po ustawieniu fabrycznym można nieco je skorygować, jeśli samochód żle odpala.
Otóż na kole napędowym pompy znajdują się owalne otwory takie fasolki.
Można poluzować śruby i lekko w ramach tych fasolek obracać to koło i korygować w ten sposób kąt wtrysku.
Zależnie od kierunku obrotów przyspieszyć lub nieco opóźnić.
I to jest jedyna możliwość regulacji, która niestety jak pokazuje życie dość często nie wystarcza.

Kajteknr1 27-03-2007 13:28

no właśnie ja mam chyba z tym problem, otóż, zrobiło sie cieplej i musze przed pierwszym w ciągu danego dnia odpaleniem, pokręcić kilka sek żeby zapalił i za mną śmierdzącego dymu sporo jest... potem już cały dzień spokój. Jak były marcowe przymrozki to odpał dużo lepiej...

mam jeszcze podejżenie że to lewe powietrze zkąś tam.. ale nie jest to specjalnie uciążliwa rzecz więc narazie niech sobie puszcza rano dymka.. chyba można tak jeździć?;)

pozdr.

mdcs 02-04-2007 14:53

Kajtek.... ty masz nieszczelny układ paliwowy i Ci się paliwko do baku cofa:) Na złączce albo filtrze paliwa (ew. pompce ręcznej - jej membranie) szukaj.

Kajteknr1 02-04-2007 16:06

a można to jakoś łatwo sprawdzić? generalnie boje sie tych złączek ruszać.. ze roz..łącze i nie złacze;) , nagram jutro filmik aparatem jak on odpala po całym dniu postoju i zobaczycie..

pozdr.

[ Dodano: 2007-04-03, 12:36 ]
no i sami zobaczcie : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

auto stało nie jeżdzone 20h, jeśli to istotne to strona prawa(pasażera) była na takiej górce, więc całę auto pochylone;)(podobno to ma jakiś wpływ czy paliwo się cofnie bądź nie); i zawsze zaraz po odpaleniu cieżko mu wejść na obroty i kopci jak widać, po kilku minutach, jak już świece przestaną grzać i sie 'rozrusza' to dużo szybciej się wkręca i mniej kopci - wtedy zeby poszedł dym to trzeba naprawde mu dać w..pedał;)

[ Dodano: 2007-04-04, 13:42 ]
UP!:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.