Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Silnik zgasł na autostradzie przy prędkości ok. 130 km/h, nowe okoliczności (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211435)

deratus 14-09-2014 11:15

Silnik zgasł na autostradzie przy prędkości ok. 130 km/h, jest diagnoza - padła pompa
 
Witam serdecznie , jest to mój pierwszy post, ale nigdy nie spodziewałem się,że będą potrzebował pomocy forumowiczów w takich okolicznościach. Otóż na trasie do Chorwacji , po przejechaniu ok. 1 tys km, przy predkości ok. 130km/h, silnik nagle przestał pracować i pojawił się komunikat "awaria silnika".Przestały działać hamulce oraz wspomaganie, ale na szczęście udało się zjechać bezpiecznie na awaryjny pas.Auto już nie odpaliło, co prawda rozrusznik kręcił, ale bez rezultatu. Po podłączeniu diagnostyki (uff, na szczęście wziąłem na wszelki wypadek) w błędach był P0090 z opisem - obwód sterujący regulatorem ciśnienia paliwa. Błędu tego nie można wykasować (FoCom-em). Dalsza podróż już na lawecie. Czy ktoś może wie coś na temat tej usterki i co może być przyczyną oraz jakie są możliwości jej usunięcia w nieautoryzowanym warsztacie (najbliższy autoryzowany ok. 200 km).

karloss 14-09-2014 11:45

Odp: Pomocy ! Awaria w Chorwacji, błąd P0090
 
Ja bym sprawdził filtr paliwa (czy nie przytkany) lub prawdopodobnie zawór ciśnienia paliwa. Wiem, że w innych samochodach z tym też bywa problem, że zawór się "zawiesza" i powoduje takie efekty.

deratus 14-09-2014 16:45

Odp: Pomocy ! Awaria w Chorwacji, błąd P0090
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 2269503)
Ja bym sprawdził filtr paliwa (czy nie przytkany) lub prawdopodobnie zawór ciśnienia paliwa. Wiem, że w innych samochodach z tym też bywa problem, że zawór się "zawiesza" i powoduje takie efekty.

Filtr paliwa wymieniony był ok. trzech tygodni temu, może więc ten zawór ciśnienia paliwa ? Jak go znaleźć i sprawdzić ?

deratus 18-09-2014 06:33

Odp: Sytuacja awaryjna, błąd P0090 (1200 km do Polski)
 
Muszę podbić temat, ponieważ pojawiły się nowe okoliczności dotyczące awarii. Otóż auto odpala bez problemu na zimnym,błędy wykasowały się również, natomiast tak po ok. 10 min, następuje nagłe wyłączenie silnika i brak możliwości ponownego uruchomienia (chociaż kręci) . Taka sytuacja jest za każdym razem, auto na zimnym odpala bez problemu i po wspomnianym czasie wyłącza się. Zauważyłem też jeszcze jedną rzecz, do której początkowo nie przywiązywałem uwagi, że cały czas wraz z błędem P0090 pojawia się kod usterki dotyczący ABS/ESP. Spotkałem się z informacją, że powodem może być jakaś kostka od ABS-u, której to nieprawidłowe działanie może spowodować wyłączenie silnika. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale podobna była jakaś akcja serwisowa w tym temacie

karloss 18-09-2014 07:39

Odp: Silnik zgasł na autostradzie przy prędkości ok. 130 km/h, nowe okoliczności
 
Nie wiem na jakim obwodzie "wisi" ABS, ale może spróbuj wyjąć bezpiecznik od niego i się przekonasz czy to właśnie to.
Ja mam benzynę, ale jeżeli chodzi o ten regulator ciśnienia to musi być gdzie w okolicy pompy CR.

deratus 18-09-2014 14:24

Odp: Silnik zgasł na autostradzie przy prędkości ok. 130 km/h, nowe okoliczności
 
Są trzy bezpieczniki od ABS-u: zaworów, pompy oraz układu. Wyciągnąć wszystkie trzy ?

slawek-kali 18-09-2014 15:55

Odp: Silnik zgasł na autostradzie przy prędkości ok. 130 km/h, nowe okoliczności
 
Sprobuj najpierw z ukladem i zobacz czy silnik odpali. Bledy mozesz zawsze wykasowac przeciez.

user44 18-09-2014 18:12

Odp: Silnik zgasł na autostradzie przy prędkości ok. 130 km/h, nowe okoliczności
 
Cytat:

Napisał deratus (Post 2269487)
Otóż na trasie do Chorwacji , po przejechaniu ok. 1 tys km, przy predkości ok. 130km/h, silnik nagle przestał pracować i pojawił się komunikat "awaria silnika"

To jest to czego się boje najbardziej jadąc za granice na wakacje z dzieciakami, zona, psem i bagażami opchniętymi po sam dach. Najgorsze jest to ze w naszych upchanych elektronika autach niczego nie możesz być pewien. Jak to kiedyś ktoś zaśpiewał :"wszystko się może zdarzyć..." Współczuję takiej awarii.

Robert 68 18-09-2014 19:14

Odp: Silnik zgasł na autostradzie przy prędkości ok. 130 km/h, nowe okoliczności
 
Dlatego trzeba mieć odpowiedni pakiet ubezpieczenia aby się nie martwić.

deratus 18-09-2014 20:33

Odp: Silnik zgasł na autostradzie przy prędkości ok. 130 km/h, nowe okoliczności
 
Cytat:

Napisał Robert 68 (Post 2271732)
Dlatego trzeba mieć odpowiedni pakiet ubezpieczenia aby się nie martwić.

Nie do końca się z Tobą zgadzam, assistance obejmuje takie opcje jak holowanie, auto zastępcze, hotel, kontynuacje podróży, itp oczywiscie zależy to od wykupionego wariantu, ale żadne tego typu ubezpieczenie nie pokrywa kosztów naprawy , przynajmniej ja się z takim nie spotkałem. Ja assistance miałem wykupiony, bez niego nie wyjeżdżam za granicę


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.