Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Tryb awaryjny dziwny przypadek ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205694)

Pacific tdi 30-05-2014 17:09

Tryb awaryjny dziwny przypadek ?
 
Mam naprawdę dziwny tryb awaryjny. Tak dziwny, że jeździłem i nie wiedziałem, że coś z autem nie tak he, he...
Autko po uruchomieniu i osiągnięciu temperatury (tak by mozna było depnąc) jedzie wysmienicie. Wkręcałem go na 4500tys. obrotów i wszystko super.
Natomiast w dłuższej trasie potrafi wpaśc w tryb awaryjny. Wyskakuje błąd przeładowania.
Dziwne to jest bo gdyby łopatki zapieczone, zawór N75 itp. to od razu byłoby źle.
Co to qurde może być?

Michal11041 30-05-2014 20:15

Odp: Tryb awaryjny
 
Jak stery chodżą lużno i węże całe to tylko N75 się przycina niekiedy

Pacific tdi 30-05-2014 21:54

Odp: Tryb awaryjny
 
Wężyki podciśnienia i intercolera raczej dobre, skoro śmiga . Nie mogę go zlogować bo cały czas jest ok. Boję się, że jak pojadę gdzieś dalej to znowu będzie kiszka.
Spróbuję podmienić N75, zapnę przyczepke i rura pod górę.
No normalne jaja.

Pacific tdi 10-06-2014 21:28

Tryb awaryjny po rozgrzaniu
 
Sytuacja jest dość nietypowa. Autko jeździ jak burza i nic nie wskazywało, że coś jest nie tak.
Pojechałem w trasę i po ok. 100km wpadł w tryb awaryjny. I tak wpadał cały czas.
Przy przebiegach po kilkanaście kilometrów autko sprawne i nic mu nie dolega- nawet przy obrotach do 4500tys/min
Kierownice chodzą lekko, wężę IC i podciśnienia raczej szczelne.
Wrzuciłem dzisiejsze logi w zakładce Diagnostyka VAG.

ExpressParts 11-06-2014 08:48

Odp: Tryb awaryjny dziwny przypadek ?
 
Na moje oko jednak łopaty się przycinają. Na przyszłość do wstawiania logów polecam stronkę vaglog.rtnet.pl :)

Michal11041 11-06-2014 11:50

Odp: Tryb awaryjny dziwny przypadek ?
 
A ja dalej będę stawiał na N75

Pacific tdi 11-06-2014 13:32

Odp: Tryb awaryjny dziwny przypadek ?
 
Cytat:

Napisał ExpressParts (Post 2224693)
Na moje oko jednak łopaty się przycinają. Na przyszłość do wstawiania logów polecam stronkę vaglog.rtnet.pl :)

Próbowałem wczesniej na tą stronkę wrzucic logo, ale nie przysyła aktywacji na maila mimo kilkukrotnej próbie
A dlaczego twierdzisz że się przycinają? Wchodziłem nawet pod auto i je ruszałem i raczej lekko.

ExpressParts 11-06-2014 14:11

Odp: Tryb awaryjny dziwny przypadek ?
 
Bo takie przeładowanie z dołu i zaraz po tym niedoładowanie najczęściej jest powodowane zacinającym się VTG. Ale rzeczywiście, żeby nie pruć turbo na darmo, najlepiej byłoby podmienić N75 i zlogować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.