Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Drgania na wolnych obrotach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194050)

Medyk423 21-11-2013 21:39

Drgania na wolnych obrotach.
 
Witam.

Od miesiąca posiadam Focusa z 2009 roku, przebieg 142000. 1.8TDCI. Mam taki problem. Jeżeli auto znajduje się na wolnych obrotach ( np. na postoju ) zaczyna drgać. Obrotomierz jest ok, nie faluje. Drgania są nie rytmiczne, z różnym natężeniem. Nie słychać żadnych niepokojących odgłosów ze strony silnika. Jedyną ciekawostką jest to, że po wciśnięciu sprzęgła drgania prawie całkowicie ustępują.

idn59 21-11-2013 22:08

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
Koniec żywota koła dwumasowego , pozostaje tylko wymiana z kompletnym sprzęgłem . Koszt ok.3500 zł.

Sasal 22-11-2013 02:16

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
Nie strasz nowego kolegi że od razu taki koniec... Jeżeli drgania nie są ogromne tak ze trzęsie cała budą aż nie miało to spokojnie możesz jeździć aż się koło dwumasowe rozleci. Jażeli masz 140000km i dwumas oryginalny to może się już odzywać, ale nie jedna osoba jeździła na takim dwumasie nawet do 200000 lub więcej.

Ogólnie obserwuj ale spokojnie jak coś będzie bardzo hałasować odwiedź mechanika.

kiko79 22-11-2013 06:12

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
sprawdź jeszcze uszczelkę pokrywy zaworów, jeśli się poci lub podcieka to jest rzeczą możliwą że olej zalewa świece i stąd te drgania.

mjprzem 22-11-2013 07:08

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
on ma diesla-warto tez sprawdzic poduszki silnika...bo takie drgania nie zawsze sa jednoznaczne z kolem 2 masowym a to nie łatwo odroznic.

kiko79 22-11-2013 07:17

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 2111879)
on ma diesla-warto tez sprawdzic poduszki silnika...bo takie drgania nie zawsze sa jednoznaczne z kolem 2 masowym a to nie łatwo odroznic.

aaa...przepraszam nie zauważyłem...w takim razie będzie to raczej dwumas albo faktycznie poduszki silnika

Medyk423 22-11-2013 21:13

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Tak naprawdę brałem pod uwagę dwumasę bo zawsze zakładam co najgorsze by potem muc się czasem pozytywnie zaskoczyć. Co ciekawe oprócz tych drgań autko chodzi cacy. Nie jest słabe, nie szarpie, nie ma żadnych podejrzanych odgłosów, biegi chodzą ok, na sprzęgle nie czuć drgań.

ndrozdowski 28-11-2013 10:36

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
Podepnę się pod temat bo mam podobnie tyle, że autko napędzane benzyną.

mjprzem 29-11-2013 13:27

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
sprawdz czy niema wypadania zaplonu i szukaj w poduszkach silnikach chyba ze masz kolo 2 masowe ;)

ndrozdowski 29-11-2013 14:50

Odp: Drgania na wolnych obrotach.
 
poduszkę silnika wymieniałem i jest ciut lepiej niż wcześniej. A jak sprawdzić czy mam koło 2masowe?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.