Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191215)

newpolish 08-10-2013 09:09

Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
Wiatm serdecznie forumowiczow.
Mam wersje Titanium (kupiona od najemcy aut) lecz bez autoalarmu fabrycznego. Czy ktos sie orientuje jak go dolozyc po facelifcie 2010?

piotrali 12-10-2013 20:34

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
Ja dokładałem do Mondeo MK4. Sądzę że dokładka do CMaxa jest równie prosta i tania.
Tu masz jak to zeobić w Mondeo.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

newpolish 12-10-2013 20:58

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
Cytat:

Napisał piotrali (Post 2089166)
Ja dokładałem do Mondeo MK4. Sądzę że dokładka do CMaxa jest równie prosta i tania.
Tu masz jak to zeobić w Mondeo.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wow, dzieki. Zabieram sie za studiowanie. Dam znac o postępach.

grzegorek502 30-10-2013 11:55

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
Witam. Mam pytanie dotyczące zamka maski. Czy wszystkie C-maxy uzbrojone były w wiązkę przewodów z opcją podłączenia zamka maski? Jeżeli tak to gdzie szukać wtyczki? Jeżeli ktoś dokładał taki alarm to gdzie znalazł swoją wtyczkę?

KaiM 30-10-2013 20:43

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
Aż mnie zaciekawiło i pobiegłem do garażu zobaczyć, ponieważ wątek dotyczy C-Max od 2010 a alarmu u mnie w kompie nie ma.

No i mam zamek maski z wtyczką podłączony do instalacji, mam lampkę z czujnikami ruchu, klakson alarmu nie wiem czy mam bo nie wiem gdzie go szukać - tylko co z tego skoro ELMconfig nie działa (jeszcze mam nadzieję) z platformą FF3 czyli m.in. C-Max od 2010 :(

grzegorek502 30-10-2013 21:22

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
A w mk1 macie wtyczkę czy nie?

boncio 31-10-2013 13:53

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
Cytat:

Napisał KaiM (Post 2099168)
No i mam zamek maski z wtyczką podłączony do instalacji, mam lampkę z czujnikami ruchu, klakson alarmu nie wiem czy mam bo nie wiem gdzie go szukać - tylko co z tego skoro ELMconfig nie działa (jeszcze mam nadzieję) z platformą FF3 czyli m.in. C-Max od 2010 :(

Jesteś pewien, że masz właściwy zamek maski z czujnikiem? Bo jakbyś miał, to dostałbyś info o otwartej masce na zegarach. Więc nie ma go tam, bo po co by u mnie dokładali czujnik otwarcia maski?
Lampkę masz z otworami na czujniki i czarnymi zaślepkami, samych czujników tam nie ma.

KaiM 31-10-2013 20:16

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2099498)
Jesteś pewien, że masz właściwy zamek maski z czujnikiem? Bo jakbyś miał, to dostałbyś info o otwartej masce na zegarach. Więc nie ma go tam, bo po co by u mnie dokładali czujnik otwarcia maski?
Lampkę masz z otworami na czujniki i czarnymi zaślepkami, samych czujników tam nie ma.

Boncio - jak przeczytałem co napisałeś to zacząłem mieć wątpliwości czy moja żona jedzi codziennie Maksikiem faktycznie do pracy czy do Ciebie...
Jak wróciła pobiegłem do garażu sprawdzić i zgadza się wszystko co napisałeś więc już mam prawie pewność...:surprise:

Faktycznie nie mam czujników tylko zaślepki a zamek maski ma doprowadzone dwa kabelki tylko nie wiem po co skoro pozwala nawet ruszyć z otwartą maską - za to po otwarciu drzwi piszczy od razu.

tedi_k 31-10-2013 20:37

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
Cytat:

Napisał KaiM (Post 2099719)
...Faktycznie nie mam czujników tylko zaślepki a zamek maski ma doprowadzone dwa kabelki tylko nie wiem po co skoro pozwala nawet ruszyć z otwartą maską - za to po otwarciu drzwi piszczy od razu.

Czyli jest instalacja pod zamek maski z czujnikiem - trzeba sobie znaleźć i zamienić. Prawdopodobnie analogicznie jest z czujnikami ultradźwiękowymi - też pewnie instalacja podciągnięta tylko trzeba zmienić lampkę na taką z czujnikami/dołożyć czujniki z modułem do tej co jest.
No a potem to już tylko aktywowanie alarmu u mayaka ADSem albo w ASO IDSem...

KaiM 31-10-2013 21:14

Odp: Dolozenie autoalarmu fabrycznego da się jeśli tak to jak ?
 
1 załącznik(i)
może się nieprecyzyjnie wyraziłem więc załączam fotkę - moim zdaniem to jest zamek maski z czujnikiem z lewej strony - z prawej dochodzi cięgno.

Szkoda że mam i do Tediego i do Mayaka tak daleko, lokalni "spece" nawet jak mówią że potrafią zmienić konfig IDSem to się okazuje że tylko mówią.
A ASO się nie pofatyguje z kompem za mniej niż 250zł i to bez gwarancji sukcesu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.