Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak pokrywy silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183475)

raziel88ck 03-06-2013 19:36

Brak pokrywy silnika
 
Witam. Chciałbym zakupić Forda Mondeo MK3 po lifcie (1 lub 2) i chciałbym się was zaradzić. Mianowicie zauważyłem brak plastikowych pokryw pod maską silnika w niektórych modelach. Interesują mnie dwie wersje silnikowe: 1.8-125KM oraz 2.0-145KM. Trochę boję się brać auta, który takowych nie ma. Trafiają się takie, które mają je na akumulatorze, pokrywie silnika, czy nad amortyzatorami. Inne zaś mają część z nich, albo żadnych. Jak to możliwe? Jak wytłumaczyć ich brak w pozostałych egzemplarzach?

peterpz 03-06-2013 21:15

Odp: Brak pokrywy silnika
 
Cytat:

Napisał raziel88ck (Post 2023773)
Witam. Chciałbym zakupić Forda Mondeo MK3 po lifcie (1 lub 2) i chciałbym się was zaradzić. Mianowicie zauważyłem brak plastikowych pokryw pod maską silnika w niektórych modelach. Interesują mnie dwie wersje silnikowe: 1.8-125KM oraz 2.0-145KM. Trochę boję się brać auta, który takowych nie ma. Trafiają się takie, które mają je na akumulatorze, pokrywie silnika, czy nad amortyzatorami. Inne zaś mają część z nich, albo żadnych. Jak to możliwe? Jak wytłumaczyć ich brak w pozostałych egzemplarzach?

1. Auto od handlarza -> potrzebne było sąsiadowi/wujkowi/kuzynowi to wykręcił i wziął.
2. Auto od handlarza -> osłona była w złym stanie więc uznał, że lepiej nie pokazywać (wskazuje na robiony silnik, duży przebieg) i powiedzieć, że się zgubiła zaraz po wyjechaniu z salonu.
3. Auto od prywatnej osoby -> wskazuje na niedbalstwo (o ile 1 właściciel) lub że nie jest to pierwszy właściciel -> po drodze było sprzedawane przez handlarza -> patrz wyżej.


Ogólnie niestety tak jest, że auta które kupujemy są trochę rozszabrowane. Ile rzeczy w autach sprzedawanych przez tych złodziei brakuje? Na przykładzie z przeciągu 10 lat brakowało:
- gaśnicy
- wycieraczek
- radia (hm, a czemu akurat radia nie było?)
- osłon silnika (dół, góra)

Po tym poznasz jak ktoś dbał o auto. Rzuć okiem też na osłony silnika od dołu. W fordach zawsze są osłony od spodu, w 3 kupionych mondeo tylko w jednym była taka osłona (każdy ją gubi w zimie na jakiejś zaspie i potem zapomina, a to jest ważniejszy element niż te osłony z góry, które pełnią tylko funkcję wyglądową - ona faktycznie chroni motorek przed wodą, solą i innymi niespodziankami).

PS: Ja w MK3 nie mam osłony silnika, mój egzemplarz podchodzi prawdopodobnie pod punkt 1.
PS2: Wersje silnikowe, które podajesz nigdy nie były dostępne w mondeo mk3 (nie kojarzę też osłony akumulatora).

djibiza 03-06-2013 21:28

Odp: Brak pokrywy silnika
 
Cytat:

Napisał peterpz (Post 2023865)
dwie wersje silnikowe: 1.8-125KM oraz 2.0-145KM

Cytat:

Napisał peterpz (Post 2023865)
Wersje silnikowe, które podajesz nigdy nie były dostępne w mondeo mk3 (nie kojarzę też osłony akumulatora)


W mk3 przecież 1.8 i 2.0 to durateci benzynowe. Osłona na aku również występowała. Nie wiem czy zawsze, ale ja ją mam. I na pewno to jest fabryczny element, przykrywa cały aku ze wszystkich stron.

arturek 03-06-2013 21:34

Odp: Brak pokrywy silnika
 
Witam

Nie wszystkie auta miały górną , plastikową osłonę silnika

Ja nie miałem osłony, a auto z salonu

Nie wiem czy mam rację, ale chyba częściej brak osłony w
- autach benzynowych
- z polskiego salonu (oszczędności Forda)

Np u mnie było brak plastikowych osłon, górnego mocowania amortyzatorów
W otworach na zaczep osłony miałem założony czujnik maski

pozdrawiam
Arturek

mondeo70235 03-06-2013 23:21

Odp: Brak pokrywy silnika
 
Jeżeli autko krajowe to może niemieć wielu plastikowych osłon

mistermondeo 04-06-2013 08:05

Odp: Brak pokrywy silnika
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 2023956)
Jeżeli autko krajowe to może niemieć wielu plastikowych osłon

masz rację.Ja sprowadziłem swojego z "dojczlandu" i ma wszystkie osłony.

raziel88ck 04-06-2013 09:52

Odp: Brak pokrywy silnika
 
Tak, auto krajowe. Sprzedający twierdzi, że to on jest właścicielem pojazdu od początku. Silnik widać, że nie był myty, bo jest bardziej zakurzony niż w mojej dwukrotnie starszej Vectrze. I tak, mam na myśli silniki benzynowe.

Dziękuję za odpowiedzi. ;)

corneliusab 04-06-2013 12:04

Polifciaki nie mialy u gory oslon na mc phersonach te z DE rowniez, natomiast przedliftowki je mialy. Oslony aku i silnika z gory bynajmniej w DE mialy wszystkie.

Pozdrawiam

mnich80 04-06-2013 16:01

Odp: Brak pokrywy silnika
 
W poliftach nie było osłon na kielichy. Na aku powinny być zawsze - jak auto zdrowe technicznie to brać te osłony można kupić za grosze na alle... lub na szrotach :)

enjoypoznan 04-06-2013 16:04

Odp: Brak pokrywy silnika
 
Benzynowce nie maja osłon silnika z dołu. Tylko góra. Diesle miały i góra i dół.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.