Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] 1,25 ....nierówna praca silnika... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166326)

Roni 24-09-2012 17:24

1,25 ....nierówna praca silnika...
 
Witajcie , od pewnego czasu obroty silnika wahają się....

symptomy..

1) jak odpalę zimne auto i ruszam to przydławia się i muszę podkręcać go na pół sprzęgle...

2) stojąc na światłach np. naciskam na pedał gazu i puszczam to obroty opadają najpierw tak do 1300 obr. i po kilku sekundach opadają do nominalnych....czasem opadają nawet do 400-500. obiawy powyższe znikają jak silnik się rozgrzeje (tak mi się wydaje)

3) jak odpalę zimne auto i zostawię to pracuje na tzw.ssaniu (czyli obroty podwyższone) a po chwili spadają jakby miał silnik zgasnąć i znowu obroty idą do góry przez chwilę się utrzymują i znowu opadają prawie do "zdechnięcia"....

Silnik krokowy wymieniłem na nowy , świece również , czujnik temperatury również.....

Auto jak się jedzie śmiga aż miło jakby się nic nie działo , ale na luzie i wolnych obrotach jak jest zimny silnik kłopoty

stasiek49 24-09-2012 18:38

Odp: MK4 1,25 .....problemy z obrotami
 
a czy wymienione elementy są sprawne?

Roni 25-09-2012 12:38

Odp: MK4 1,25 .....problemy z obrotami
 
jak to sprawne ?? kupiłem nowe i zakładam że sprawne...a jak ewentualnie sprawdzić czy są sprawne ??:)

Roni 03-10-2012 19:27

Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...
 
czy ktoś może mi pomóc w temacie.....:razz:

stasiek49 04-10-2012 17:33

Odp: MK4 1,25 .....problemy z obrotami
 
Cytat:

Napisał Roni (Post 1881203)
jak to sprawne ?? kupiłem nowe i zakładam że sprawne...a jak ewentualnie sprawdzić czy są sprawne ??:)

wymienić na inne

Roni 04-10-2012 17:43

Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...
 
jak to wymienić na inne ?? znowu kupić nowe ?? ....w ten sposób to zbankrutować można i co potem zrobię z tymi częściami ha ha ha....czy oprócz tych elementów co wymieniłem może być jakiś inny powód złej pracy silnika ??

pepe0104 04-10-2012 18:11

Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...
 
kolego, moja rada:
sprawdź czy przewód podciśnieniowy serwa nie jest uszkodzony. Może łapie lewe powietrze, a wtedy też będzie pracował nierówno. Jeszcze została Ci wymiana przewodów od świec.

Roni 04-10-2012 21:15

Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...
 
a gdzie się znajduje ten przewód podciśnieniowy serwa ?? i jak wygląda ? świece wymieniłem....i tak myślę że jeśli by to była strona zapłonu to by był problem cały czas do tego bardziej nawet przy jeździe na LPG a jak auto się rozgrzeje to symptomy prawie znikają...ale to tylko takie moje spostrzeżenie....

stasiek49 05-10-2012 16:30

Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...
 
Cytat:

Napisał pepe0104 (Post 1885084)
kolego, moja rada:
sprawdź czy przewód podciśnieniowy serwa nie jest uszkodzony. Może łapie lewe powietrze, a wtedy też będzie pracował nierówno. Jeszcze została Ci wymiana przewodów od świec.

kolego gdyby przewód od serwa był nieszczelny to miałby słabe hamulce

MarekWu 06-10-2012 19:46

Odp: 1,25 ....nierówna praca silnika...
 
Witam, u mnie jest podobnie, silnik, samochód, rok, ten sam. Wyjąłem zbiornik paliwa myślałem że pomiędzy pompką paliwa a plastikowym boxem z przyłączami skończył się gumowy wężyk i paliwo niekontrolowanie tryska na różne strony (tak miałem w fordzie Ka, objawy były identyczne) ale tam jest wszystko w porządku, pompka paliwa jak nowa, działa, ciśnienie podaje a jakie? sprawdzę dopiero w poniedziałek bo robię przyrząd. Filtr paliwa wymieniony, przepływomierz umyty, świece wymieniane 13 tys temu, przewody WN 1 rok temu. Następny etap to wysłanie wtryskiwaczy do czyszczenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.